Otomobil

Benzin Alırken Kontak Kapatılır mı?

Benzin istasyonlarında gereksiz olduğu düşünülen aslında hepsi hayati derecede önemli olan kurallar bütünüdür. Benzin alırken motoru açık unuttuğunda hiçbir şey olmadığını görüp bunun gereksiz bir önlem olduğunu düşünebilirsiniz. Durum tam olarak öyle değil. Buradaki amaç oluşabilecek muhtemel risklerin önüne geçmektir. Benzin alınırken kontak kapatılır mı? Bunun cevabı ‘kesinlikle evet’ olacaktır. Nedenine ise aşağıda kısaca deyinelim.

Benzin Alırken Kontak Neden Kapatılır?

Mazot benzine göre daha az alev alma riski barındırdığından ihtimal daha düşük olsa da hem benzin hem mazot alırken yakıt alırsanız araçta oluşan her hangi bir kaçak, kısa devre durumunda araçla beraber tüm benzinlikte patlama yaşanarak önüne geçilmez can ve mal kaybına sebep olur. Bu ihtimal çok düşük olmakla birlikte çalışan araçta hep var. Anca depoya pompa takılıyken alev alırsa benzinliği ana deposuna kadar hızlı bir şekilde yayılacak feci bir yangına, patlamaya sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds