Benzin Kesici Benzini Kesmiyor Çözümü

Benzin kesici bir diğer adıyla benzin valfi, araç LPG moduna geçtiği anda benzini kesmek gibi basit bir mekanizma ile çalışır. Yeni teknoloji sıralı sistem araçlarda bulunmamaktadır. Eski araçlarda benzin kesici benzini kesmiyor ise anlık ya da kalıcı bir arıza söz konusu olabilir. Benzin kesici arızası gazdan benzine geçme esnasında tekleme gibi problemler yaratabileceği gibi aracın gazda iken de az da olsa benzin yakmasına sebebiyet verir. Kış aylarında motorun ısınması sonrasında gaza geçmesi sağlıklı olacağından belirtileri daha da kuvvetli bir şekilde baş gösterecektir.

İlginizi Çekebilir:  Kapora Aldım ama Satmaktan Vazgeçtim İade Etmeli miyim?

Benzin Kesici Benzini Kesmiyorsa Ne Yapmalı?

Aracın motoruna giden benzin hortumu benzin kesiciden çıkartılarak geçici olarak ucunun tıkanması sağlanır. Araçtaki tekleme gibi anormal belirtiler azalır ise, arızanın benzin kesici dolayısıyla olduğundan emin olunmuş olacaktır.

Benzini kesme problemi varsa valf tamamiyle bozulmuş demektir. Tamiri mümkün olmadığı gibi değişim maliyeti çok düşüktür. Ucuna bağlı hortumları çıkarmak suretiyle kendi başınıza değişim yapabilirsiniz. Özel bir ayar gerektirmez.

İlginizi Çekebilir:  EPC Işığı Neden Yanar? Arıza Nasıl Giderilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara