Betaserc Reçetesiz Satılır mı?

Halk arasında baş dönmesi ilacı olarak bilinen Vertigo şikayetlerinde olumlu etkisiyle bilinen Betaserc, aynı zamanda çınlama ve işitme ile ilgili problemlerde kullanılabilmektedir. İlacın çalışma mekanizması iç kulak kısmında bulunan basıncı dengelemek suretiyle çalışır. Eczanelerde reçetesiz olarak satılır. İlacı kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışmanız gerekmektedir. Geçmeyen veya sık sık tekrarlayan baş dönmesi beraberinde başka bir hastalığın belirtisi olabilir. Bu yüzden detaylı tetkik ve tedavi gerektirmektedir. Ayrıca ilacı yetişkin grubu dışında, çocukların kullanımı uygun değildir. 

Betaserc Kimler İçin Zararlıdır?

Hekiminiz sizin için ilacı tavsiye ederken her daim yarar/zarar dengesini göz önünde bulundurur. Örneğin, aşağıdaki durumlarda ilacı kullanmanız yarardan çok daha fazla zarar getireceğinden dolayı kullanmanız kesinlikle önerilmez.

  • Betaserc ilacının içerdiği etken maddeye bir alerjiniz bulunuyorsa,
  • Böbreküstü tümörü tespit edildiyse,

Kullanmayınız. Yiyecek ve içecekler ile beraber kullanılması bir sakınca yaratmamakla birlikte hafif mide şikayeti oluşturabilecek yan etkileri bulunduğu bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.