Kilo Vermek İçin Spordan Önce mi Sonra mı Yemek Yenmeli?

Kilo almak istiyorsunuz ancak aklınızdan çıkarmamanız gereken bir nokta var; ‘Küçük bir armutken büyük bir armut olmamak.’ Burada kastedilen konu şu, kilo almak çok kolay görünse de kaslanarak ve minimum yağ ile kilo artışı sağlamanın oldukça zor olduğudur. Kilo alma esnasında spora da devam ediyorsanız doğru yoldasınız. İnce detaylara inmek gerekirse, spordan önce mi sonra mı yemek yemeli? Sorusu sonucu çok değiştirmez. Ancak bu konuda bilmeniz gereken birkaç önemli nokta olabilir. 

Kilo Vermek İçin Spor Öncesi Yemek

Spor öncesi yediğiniz besinler kan şekerinizi yükseltir ve spor esnasında vücudunuzda bu besinlerin yakılmasına sebep olur. Aslına bakarsanız, spor esnasında açlıktan dolayı kilo vermeye zorlayıcı bir şekilde yağ yakımı sağlamayacağından dolayı ve sporda size enerji vereceğinden dolayı spor öncesi yemek tavsiye edilebilir.

Kilo Vermek İçin Spor Sonrası Yemek

Kilo vermek amacıyla spor sonrası yemek daha az mantıklı görünse de bu seçeneğin de kas gelişiminiz açısından birkaç faydası vardır. Spor sonrası alacağınız basit şeker ürünleri büyüme hormonu salgılanmasını artırır. Böylelikle vücudunuzun hacim alması bir hayli kolaylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.