Biyografi

Birkan Erdem (Sudan Adam) Kimdir? Kaç Yaşında? İşi? Evli mi?

  • Dalgıç, Sanayi Dalgıcı

Hakkında çok az bilgiye ulaştığımız ve oldukça merak edilen bir isim olan Birkan Erdem, su altı inşaatı, liman inşaatı, su altı kaynağı, arama kurtarma, gibi pek çok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. 1981 yılında dünyaya gelen Birkan Erdem kendi gibi dalgıç olan Berna Alamehmet Erdem ile evlidir Su altı dalış sporu ile mesleğe başlayan Birkan Erdem, suya olan merakından dolayı daha fazla kendini geliştirerek sanayi dalgıçlığıyla mesleğine devam etmiştir. Dalgıçlık konusunda özel bir kurstan belge alarak dalgıçlığı meslek haline getirmiştir. Youtube üzerinde paylaşmış olduğu videoları ile büyük beğeni toplayan Birkan Erdem’in 100 binin üzerinde takipçisi vardır. Birkan Erdem Nereli gibi soruların cevaplarına ne yazık ki ulaşmadık, kendisi ile alakalı bu bilgilere ulaştıkça paylaşacağız.

İş hayatının zorluluklarından bahseden Birkan Erdem, yapmış olduğu işin zorunlu değil gönüllü ve severek yapılması gerektiğini vurgulamakta ve bu işe yeni başlayacak kişilerin bunlara dikkat ederek adım atması gerektiğinin de altını çiziyor. Mesleğin çok büyük paralar vadetmediğini ve aynı zamanda hayati zorluklarına da dikkat çekiyor. Emek ve güç isteyen bir meslek olduğunu da vurgulayan Birkan Erdem, dalgıçların belirli bir sendikaya ya da başka bir kuruluşa bağlı olmadığına dikkat çekerek bunu bilerek işe başlanmasını söylüyor.

Birkan Erdem Youtube kanalında kendinden şöyle bahsetmiştir;

Merhaba. Ben Birkan Erdem. Bana Sudanadam da diyebilirsiniz. 15 yıldan fazla bir süredir sanayi dalgıçlığı yapıyorum. Dalışı ve suyun altında olmayı çok seviyorum. Dünyanın birçok yerinde 100’ün üzerinde dalış projesinde çalıştım ve 15.000’in üzerinde dalış yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.