Ekonomi

Bitcoin Cüzdan Adresi Ne Demek?

Bitcoin para birimi olarak piyasaya çıktığı günden beri milyonlarca kullanıcı sayısına ulaştı. Aslında bugün bahsedeceğimiz ‘bitcoin cüzdan adresi ne demek?’ Sorusunun cevabı, bu para biriminin kirli işlere karışmasının asıl sebebi. Toparlayacak olursak Bitcoin para biriminde parayı gönderen ve alan kişinin kimlik bilgilerini her hangi bir şekilde tespit etmek imkansızdır. 

Bitcoin Cüzdan Adresi Ne Demek?

Cüzdan adresiniz isterseniz size özel olabileceği gibi birkaç kişi için ortak bir şekilde kullanılabilir 27-34 karakter arasında bir şifreye benzeyen karmaşık koda verilen addır. Tam güvenliği sağlamak ve davranış kalıbı oluşturma izini silmek için, her seferinde farklı bir cüzdan adresi alabilirsiniz.

Bitcoin cüzdan adresi şuna benzer:

3eoNupKeYutPzvHtFVCK8nsZXMgrSjkeo

Bitcoin Cüzdan Adresi Nerede Yazar?

Cüzdan adresinize kullandığınız platformun masaüstü ya da mobil uygulamasından Türkçe ise ‘bilgilerim’ İngilizce ise ‘My Wallet’ adresinden erişebilir ve buradan kopyalayıp, hesabınıza para göndermek isteyen kişiye atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds