Bitişik Parsel Ne Demek?

Mimari kategorimizde siz değerli okurlarımız için parsel, tapu terimleri hakkında çok detaylı bilgiler paylaştık. Yine de bitişik parsel yazımızı okuduktan sonra kafanıza takılan soruların yorumda sorarak aynı gün içerisinde hızlıca cevap alabilirsiniz.

Parsellerin temel olarak imar durumu, niteliği ve türü gibi çeşitli özellikleri bulunduğu gibi ayrık ve bitişik parsel gibi bulunduğu konumun çevresine karşı durumunu ifade eden detaylar hakkında ipucu veren özellikleri de bulunmaktadır.

Bitişik parsel demek, etrafındaki cephelerden en az birinin başka bir parsel ile sınır olduğunu ifade etmektedir. Kesiştiği diğer parsel size ait olsa da yine de farklı alanlar olarak görülüp, bitişik parsel terimi ile ifade edilmektedir. Böyle durumlarda gerekli başvurular yapılarak birleştirme işlemi yapılabilir. Bunun dışında satın almayı düşündüğünüz parsel bitişik ise yan taraftaki parselin imar durumu, şu anki kullanım şekli gibi detaylar sizin alacağınız arsanın değerini etkileyebilir. Bundan dolayı bunun gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmalı ve ona göre yatırım yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.