Otomobil

BMW E36 Kalorifer Musluğu Nerede?

Bu makaleyi yaz aylarında kaleme alsak da havalar soğumaya başladığı anda BMW e36 serisi sahip kullanıcıları için vazgeçilmez bir kaynak olacağına eminiz. Kalorifer arızası e36 ve e39 kasa araçlarda kronik olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı kalorifer musluğu yeri nerede? Sorusuna cevap vereceğiz.

BMW e36 kalorifer musluğu yeri aracın ön kaputu açıldığında oluşabilir. Motorun tam olarak sağ arka kısmında kalorifer girişi bulunmaktadır. Bu girişin hemen ucunda ise kalorifer musluğu bulunur. Çoğu arıza bu parçanın tıkanmasından dolayı meydana gelir. Aracın çalışması esnasında motorun ısınmasıyla birlikte kalorifer peteğinden gelen hava musluktan geçer.

Bu parçanın tamamen değişmesi gereklidir. Normal şartlarda, çoğunlukla orijinal parça önerilse de bu parça için yan sanayi ürün kullanmakta pek bir problem yoktur. Eğer siz de aracınız içerisinde ısınma ile ilgili bir problem yaşıyorsanız aşağıya yorum bırakırsanız hızlı bir şekilde cevap verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds