Otomobil

Boğaz Kelebeği Adaptasyonu Yapılmazsa Ne Olur?

Boğaz kelebeği adaptasyonu, sürücünün gaz pedalı kısmına bastıktan sonra açılarak motora gidecek olan hava miktarını belirlemektedir. Araç motoruna gelen bu hava ne kadar fazla girerse motor devri artırarak büyük hızlanmalar yaşanabilir. En önemli sistemlerden bir tanesi olan bu yapıda bazen bozulmalar meydana gelerek sürücüleri zorlayabilmektedir. Aracınızda bu sistem arızalandığında neler olabileceğini merak ediyorsanız alt kısımda kalan bilgilerden faydalanabilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Boğaz kelebeği adaptasyonu yapılmadığı taktirde öncelikle büyük kirlenmeler yaşanmaktadır. Devamında araçta oluşabilecek pis hava girdapları basınç düşüklüğüne yol açarak aracı büyük riske atar. Sürücüler eğer ki bu durumda da dikkate almazsa aracın arabanın devamlı olarak stop etmesi ve rölanti dalgalanması tarzında arızalarıyla karşılaşabilir.

Araç içerisinde boğaz kelebeği adaptasyonu iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu sistemler; bilgisayarlı adaptasyon ve bilgisayarsız adaptasyon olarak bölünmektedir. Aracınız için en uygun olanını seçerek işlemleri gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds