Sağlık

Brokoli Süt Yapar mı?

En çok da bağışıklık sistemi hakkında faydaları ile bilinen brokoli, emziren annelerin sağlığı açısından tahmin edilenin aksine etki edebilir. Anne bebek sağlığında her iki tarafın da düzenli beslenebilmesi, annenin tükettiği besinlere dayanmaktadır. Eğer ki anne, gaz yapıcı türden besinler tüketmeye başlarsa kısa süre içerisinde anne sütünün tadında değişiklik başlayacağından dolayı bebek emmeyi reddedecektir. Başlığımıza konu olan, brokoli süt yapar mı? Sorusu ise tam da bu bilgilerle doğrudan ilgilidir. 

Brokoli süt yapar. Ancak emziren annelerin tüketmesi açısından zararlı olabilecek başka bir durum bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz nedenlere ek olarak, brokoli gaz yapıcı bir etkiye sahiptir. Gaz şikayetleri yetişkinlerde olduğu kadar bebekler için de çok ciddi problemlere yol açabilir. Husursuzluk ve uykusuzluk bu problemlerin başında gelecektir. Bebek için süt üretmiş olursunuz ancak bu sütün kalitesi tartışılır bir durum haline gelebilir. Bu, brokolinin pişirme türü ile ilgili değildir. Ancak çok az brokoli içeren başka tür yiyeceklerin tüketilmesi çok da sıkıntı olmayabilir.

Sonuç olarak, süt yapmasına rağmen brokoli yerine C vitamini zengini farklı türden besinlerin tercih edilmesi, bebeğin sağlığı ve huzuru açısından en doğu karar olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds