Biyografi

Burçin Atılgan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Burçin Atılgan, Türk haber spikeri ve sunucusudur. 21 Temmuz 1971 tarihinde doğmuş olup 52 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi’nde turizm ve otel yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra spikerlik kursu alarak mesleğine adım atmıştır. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nde çalışan ve öğrenci olan Burçin Atılgan, Dialog Anlatım ve İletişim’de de hoca olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine 1994 yılında HBB kanalında seslendirme spikeri ve haber muhabiri olarak başlayan Atılgan, daha sonra Kanal 6 ve diğer televizyon kanallarında ana haber spikeri olarak görev yapmıştır. Show TV’de Sabah Haberleri programını ve diğer programları sunmuştur. Ayrıca Skytürk 360 kanalında haber spikeri olarak çalışmış ve Medya 360 adlı tartışma programını sunmuştur.

Evlilik hayatına gelince, 1999 yılında dizi ve sinema oyuncusu Berhan Şimşek ile evlenmiş ve bir kızı olmuştur. Bu evlilikleri 2005 yılında sona ermiştir. Daha sonra 2018 yılında Mehmet Taşanyürek ile evlenmiş ancak bu evliliği de sonlandırmıştır. Şu an için bekar olan Burçin Atılgan, TELE 1 hafta sonu Ana Haber bültenini sunmaya devam etmektedir.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Burçin Atılgan, erişim tarihi: 25 Temmuz 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.