Sağlık

Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği, birçok insan tarafından şekil ve görünümü düzeltmek yada daha iyi hale getirmek amacıyla tercih edilen cerrahi bir prosedürdür. Bu operasyonda amaç, burnun boyutunu küçültmek veya büyütmek olabilir. Burun şekil bozuklukların da cerrahi opersyonlar ile burnun şekli ve orantıları doğru hesaplamalar yapılarak profesyonel bir şekilde düzeltilebilir. Ayrıca burun estetiği nefes alma zorluğu olanların sorunlarını gidermek amacıylada yapılabilir. Burun estetiği, herkes tarafından sağlık veya güzellik için yapılabilir. Peki burun estetiği ne kadar sürer?

Burun estetiği operasyon süresi, bazı faktörlere bağlı olarak değişir. Örneğin, burun estetiği yapılacak işleme ve karmaşık yapıya sahip burunlar da süreler değişmektedir. Karmaşık burunların iyileştirmesi için yapılan estetik çalışmaları genelde çok daha uzun sürer. Burun estetiği yapılırken süreyi en çok kullanılan yöntem etkilemektedir. Cerrahın tecrübesi de bu konuda oldukça önemlidir. Profesyonel cerrahlar, uzman kadroları ile titiz çalışmalar yaparak hızlıca operasyonu gerçekleştirmektedirler. Genellikle burun estetiği ameliyatları 1 saat ile 3 saat arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Basit operasyonlar da bu süre daha da azalabilmektedir. Fakat zorlu ameliyatlar da özellikle karmaşık yapıya sahip veya revizyon edilecek olan ameliyatlar, süreci daha uzun ve uğraş gerektirir. Bu yüzden bazı ameliyatların 5-6 saate kadar uzayabildiği de görülmüştür.

Burun üzerinde yapılacak işlemler de yine, burun estetiği operasyonunun sürecini etkileyen önemli faktörler arasındadır. Detaylı bir çalışma yapılacak ise süreç buna güre uzayabilmektedir. Basit bir çalışma yapılıcaksa süreç ve fiyat buna güre azalmaktadır. Genellikle kıkırdak ve burun kemiği üzerinde işlem yapılıyorsa süreç dahada uzayabiliyor. Çünkü bu noktalara titiz bir çalışma yapılması gerekir. Estetik operasyonun da önemli olan titizlik ile ve tek seferde ameliyatın gerçekleşmesidir. Bu sebeple ameliyatın ne kadar az sürede bittiği değil başarılı bir şekilde bitip bitmemesi önemlidir. Bazı durumlarda, burun içinde bulunan septumundüzeltilmesi gerekebilir veya nefes alma zorluğu yaşayanların problemini çözmek için ek prosedürler uygulanabilir. Bunlar da operasyon sürecini etkileyen faktörler arasındadır. Görüldüğü üzere burun estetiği operasyonunun süresini etkileyen tek bir faktör yoktur. Birden çok faktör bulunmaktadır, bu sebeple faktör çeşitliliğinin çok olmasından dolayı tam bir operasyon süresi vermek doğru olamaz. En iyi süreyi size doktorunuz verecektir. Ayrıca doktorunuza danıştığınız zaman size operasyon ile ilgili süreci detaylı ve anlaşılır bir biçimde anlatıcaktır. Kafanız da oluşan soruları cevaplayıp, ameliyata rahat girmenizi sağlayacaktır. Burun ameliyatı önyargıların aksine korkulacak bir işlem değildir. Herkes güzellik için burun ameliyatı operasyonu geçirebilir. Çene hatlarınıza özgün, yüzünüzü daha iyi gösterecek olan en iyi burun tipini doktorunuz ile birlikte seçerek vucüdunuzunşeklinde değişiklik yaptırabilirsiniz. Vucüdumuzda yapılan bazı değişiklikler bizi daha özgüvenli ve rahat hissettirmektedir. Bazen burun şekil bozuklukları, yapısal bozukluklar yüzünden özgüvenimiz de azalma olabilir. Bu gibi durumlar da psikolojik destek almak her zaman yeterli olmayabiliyor. Bu sebeple burun estetiği operasyonu özgüveninizi arttırmak için en önemli noktadır. Sadece güzellik için değil aynı zaman da sağlık açısından da burun estetiği operasyonu geçirmek isteyenler olabilir. Örneğin nefes alırken, solunum güçlüğü çekenler de burun estetiği ameliyatına girebilirler. Bu ameliyatlar genellikle sağlık için olduğundan oldukça önemlidir. Sağlığına değer veren her birey, ilerleyen yaşlarda ciddi sorunlar yaşamamak için erkenden burun ameliyatı operasyonu geçirmelidir. Sağlığınız için yapısı bozuk ve solunum yetersizliğine yol açan burun yapısı cerrahlar tarafından titiz ve profesyonel bir operasyon ile düzeltilecektir. Burun estetiği operasyonu ayrıca yaralanma veya burun kırılması gibi durumlarda da gerçekleştirilebilmektedir. En uygun bilgiyi yine doktorunuzdan alabilirsiniz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel (Estetik Plastik Cerrah) çeşitli uzmanlık belgeleri ile ve profesyonel olarak yaptığı cerrahi operasyonları ile tanınmaktadır. Burun estetiği olmak isteyenler ve bu sürecin ne kadar sürdüğü konusunda detaylı bilgi almak isteyenler “https://www.cengizacikel.com/ ” websitesini ziyaret ederek “RANDEVU AL” kısmından hızlıca randevu talebi oluşturabilir. Doktorunuz size operasyon öncesi burun estetiği hakkında gerekli bilgileri verecektir. Aynı zamanda yapılan muayene sonrası burunda ne gibi değişiklikler yapılabilir ve operasyon süreci nasıl işler gibi sorularınıza da yanıt alabilirsiniz. Operasyon sürecini tam olarak net bir şekilde doktorunuz yapılan muyaneden sonra yapılması gereken işlemlere göre belirlenecektir. Sağlık veya Güzellik için Estetik bir görünüm kazanmak için kendinizi her zaman profesyonel hekimlere emanet ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi