Burun & Yüz Estetiği – OP. DR. HASAN DUYGULU

Burun ve yüz estetiği; hem kişilerin sosyal hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen görsellik hem de sağlık problemi teşkil eden konular açısından yapılan cerrahi operasyonlardır. Burun ve yüz hatlarının görsel anlamda beğenilmemesi ya da travmalara bağlı olarak gelişen görünüm bozukluklarını düzeltmek amacıyla burun ve yüz estetikleri yapılmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

Estetik cerrahi de en çok yapılan işlemlerden biri olan burun estetiği; burun anatomisinin incelenmesinin ardından, kişileri ihtiyaçları ve taleplerini göz ardı etmeksizin, yüz hatlarına en uyumlu yapılan burun şekillendirme ameliyatıdır. Burundaki şekil bozukluğu; kişilerde solunum bozukluğu gibi sorunlara yol açması veya sadece görsel açıdan rahatsızlık vermesi nedeniyle düzeltilmektedir.

Burun estetiği operasyonları; solunum yolu problemlerine neden olan sinüzit, burun eti, deviye septum ve polip gibi sorunları düzeltebilir. Ayrıca burun kemerini ya da burun ucunun şeklini değiştirebilir, burun deliklerini küçültebilir, burnu küçültebilir veya büyültebilir, burun ucu ve dudak arasındaki veya burun kökü ile alın arasındaki açıyı değiştirebilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri, “açık ve “kapalı” olarak iki teknikleyapılmaktadır. Açık burun ameliyatlarında; “kolumella” adı verilen burun deliklerini dışardan ikiye ayıran yapıya cilt kesisi yapılır. Burun içi dokulara ulaşılarak rinoplasti ya da septoplasti operasyonları gerçekleştirilir.

Kapalı burun ameliyatları ise; burun deliklerinden içeri girilmesi ile bazı bölgelerde mukozada kesiler yapılarak burun içi dokulara ulaşılmasıyla yapılan ameliyat çeşididir. Hastalar tarafından daha çok tercih edilen kapalı burun ameliyatlarının en büyük avantajı; burun dışında dikiş ve kesi olmaması nedeniyle iz bırakmamasıdır.

Bazı hastalarda birinci burun estetiğinin ardından devam eden ya da meydana gelen istenmeyen durumlar oluşmaktadır. Bunun için birinci ameliyattan sonra burnun görünümünü veya fonksiyonelliğini düzeltmek için ise revizyon burun estetiği yapılır. Revizyon burun estetiği yapılırken daha önce yapılan burun ameliyatlarına ve burnun yapısına bakılarak açık veya kapalı teknik uygulanır.

Kepçe Kulak Ameliyatı ile Özgüveninizi Artırın!

Halk arasında “kepçe kulak” diye adlandırılan kulak şekli bozukluğu, kişilerin en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu sorun; genelde vücudun genel işleyişinde bir sorun teşkil etmez. Ancak estetik görünüm açısından kişileri sorun derece rahatsız etmektedir. Benlik saygısının azalması ve özgüven eksikliği gibi psikolojik sorunlara yol açtığından en kısa sürede operasyonla düzeltilmesi, kişinin sosyal hayatında daha aktif olmasını sağlayacaktır.

Gelişen teknoloji ile beraber, estetik operasyonlarının son derece kolay olduğu günümüzde, kepçe kulak sorunu da basit ve modern yöntemler kullanılarak rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Kepçe kulak ameliyatıciddi riskler taşımayan ve basit tekniklerle yapılan, kulak kepçesinin öne doğru olan kıvrık görünümün düzeltildiği estetik bir cerrahioperasyondur. Kulağın sadece dış kısmına müdahale edilmesi sebebiyle işitme ile ilgili hiçbir sorun oluşturmamaktadır.

Siz de burun ya da yüz sağlığı açısından problemler yaşıyorsanız, http://hasanduygulu.com/ web sitemizden bizimle iletişime geçerek yeni bir görünümün ilk adımlarını atabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.