Biyografi

Büşra Nur Danişment Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu?

Büşra Nur Danişment, 12 Eylül tarihinde dünyaya gelmiş başarılı bir sunucu, muhabir ve haber spikeridir. Başak burcu olan Danişment, Aydın Koçarlı Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazanmış ve 2019 yılında iyi bir dereceyle mezun olmuştur. Üniversite yıllarında, 4 yıl boyunca film ve dizi setlerinde yönetmen asistanlığı yapmış aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Web Tv (İÜWEBTV)’de gönüllü olarak sunuculuk ve spikerlik deneyimi yaşamıştır. Stajyerliğini Denizli’deki yerel bir kanalda tamamladıktan sonra 2021 yılında BEYAZ Ana Haber’de muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Gündelik hayatta insanların hareketleri, kural tanımazlığı ve yanlışlarıyla ilgili sokakta yaptığı haberler dikkat çekmektedir. Özellikle son dönemde ekonomi ve sağlık haberleriyle alanında öne çıkmaya devam etmektedir.

Büşra Nur Danişment, insan hikayeleri, aksiyon/ekstrem haberleri ve gizli kamera ile yaptığı haberlerle de dikkatleri üzerine çeken bir isimdir. Aynı zamanda sosyal medyada da 3 yıldır dijital medya içerik üreticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel isim Büşra Nur Danişment, Beyaz TV Haber Muhabiri olarak başarılı çalışmalarını sürdürmekte ve haber alanında başarılarıyla tanınmaktadır. Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Büşra Nur Danişment hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Büşra Nur Danişment, erişim tarihi: 27 Temmuz 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi