Buz Serinliğinde Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylere kalıcı çözüm sunduğu için her geçen gün daha popüler hale geliyor. Her yaştan kadın erkek artan oranda lazer epilasyondan yararlanıyor. Lazer epilasyona talep arttıkça lazer epilasyon teknolojileri de hızla gelişiyor. Bu gelişim sonucu artık ağrısız lazer epilasyon yaptırmak mümkün. Evet, ağrısız ve üstelik buz serinliğinde lazer epilasyon. Bunu sağlayan Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul ediliyor. Buz Lazer epilasyonu gelin birlikte inceleyelim…

Buz Lazer ile Lazer Epilasyon Ağrısına Son

Buz Lazer, kalıcı lazer epilasyonu konforla birleştiren yenilikçi bir sistem.  Lazer epilasyon ağrısına son vermek için 10 yıldan fazla süren araştırmalar sonucu geliştirilmiş. 

Lazer epilasyonda hissedilen ağrı lazer ısısından kaynaklanır. Lazer ışını, kıldaki melanin pigmenti tarafından emilerek kıl köküne iletilir. Burada ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Lazer epilasyonun etki mekanizması kısaca bu şekildedir ve dolayısıyla lazer ısısına bağlı acı hissedilir. Buz Lazer bu ağrı hissini ortadan kaldırmak için patentli SHR uygulama tekniğinden yararlanıyor. SHR (Super HairRemoval) tekniğinde lazer ışını tekli atımlarla cilde iletilmiyor. Bunun yerine tedavi başlığı ciltte masaj yapar gibi sürekli hareket ettiriliyor ve kıl kökleri kademeli ısıtılıyor. Dolayısıyla yoğun lazer ısısı ve ısıya bağlı ağrı hissedilmiyor. Bu uygulama tekniği cilt yüzeyini de koruduğu için cilt yanığı ve leke gibi komplikasyon riski minimuma iniyor.

Buz Lazer cildi etkili bir şekilde soğutmak için patentli ICE Teknolojisinden yararlanıyor. Ice Teknolojisi ciltte etkili bir soğutma yapıyor ve -3 dereceye kadar cildi soğutuyor. Tedavi başlığının ucu buz gibi soğuk olduğu için cilde temas eder etmez buz gibi serinlik hissediliyor. Lazer ısısı hissedilmediği gibi uygulama buz serinliğinde son derece konforlu bir şekilde tamamlanıyor.

Tüm Vücut Bölgelerinde Buz Lazer Konforu

Kadınlar en çok bacak, koltuk altı, genital, kol ve yüz bölgeleri için lazer epilasyondan yararlanırken erkekler sakal üzeri, sırt, boyun, ense, göğüs gibi bölgelere lazer epilasyon yaptırıyorlar. 

Vücutta istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm alanlarda Buz Lazer ile ağrısız lazer epilasyon yaptırmak mümkün. Genitalbölge gibi cildin daha hassas olduğu alanlarda Buz Lazer ile ağrısız lazer epilasyon yaptırmak, hasta konforunu arttırıyor. Sırt, omuz, göğüs gibi kılların derin yerleşimli olduğu alanlarda da Buz Lazer ağrısız lazer epilasyonu mümkün kılıyor.

Kulak içi ve burun içi zor erişilebilir olduklarından, lazer epilasyon uygulamanın nispeten daha zor olduğu alanlardır. Bu alanlarda pratik bir uygulama için Buz Lazer özel bir yüz ucundan yararlanıyor. Yüz ucu, tedavi başlığına takılarak burun ve kulak içinde oldukça kolay bir uygulama yapılmasını sağlıyor. Kaş şekillendirme ve sakal şekillendirme amaçlı da bu yüz ucundan yararlanılıyor.

Sonuç olarak hem kadın hem de erkekler için tüm vücut bölgelerinde Buz Lazer ile ağrısız ve son derece konforlu bir lazer epilasyon mümkün oluyor.

Buz Lazer ile Tüm Cilt Tiplerinde Güvenli Lazer Epilasyon 

Lazer epilasyon tıbbi bir işlemdir. Uzmanlar lazer epilasyonun mutlak surette FDA (Food and Drug Administration) onayına sahip cihazlarla yapılmasını gerektiğini belirtmektedir.

Buz Lazer FDA onayına sahiptir. FDA onayı bronz ciltleri de kapsamaktadır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinin birçoğu bronz tende uygulanmaz. Cilt renginin açılması için belli bir süre (minimum bir ay) beklemek gerekir. Aksi halde cilt yanığı, ciltte koyu veya beyaz renkli lekelenmeler meydana gelebilir. Buz Lazer ise bu komplikasyonlar görülmeden bronz tenlerde de güvenle uygulanıyor. Güneşlendikten bir hafta sonra cilt hala bronzken Buz Lazer yaptırmak mümkün.

Esmer ve bronz tenlerde yanık, leke riski olmadan lazer epilasyon yaptırabilmek büyük avantaj sağlıyor. Yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılan Buz Lazer her geçen gün daha fazla ilgi görüyor.

Taklit ve Sahte Buz Lazer Cihazlarından Sakınınız!

Buz Lazer patentli bir marka ve Soprano Ice, Soprano IcePlatinum, Soprano Titanium cihazlarını kapsıyor. Bu üç cihaz dışında hiçbir cihazın Buz Lazer olmadığını belirtmek isteriz. Çünkü son zamanlarda sahte Buz Lazer cihazlarından mağdur olmuş kişilere şahit oluyoruz. Her başarılı teknoloji gibi Buz Lazer de çok fazla taklit ediliyor. Hiçbir güvenlik sertifikası bulunmayan, FDA onayı olmayan ve birçoğu lazer bile olmayan cihazlar Buz Lazer ‘miş’ gibi pazarlanabiliyor. Bu konuda mağduriyet yaşamamanız için bu uyarıyı yapmanın gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Lazer epilasyon yaptırırken özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerden uzak durmak gerekir. Bu yerlerde kullanılan cihazlarla yıllarca lazer epilasyon yaptırıp sonuç alamayan veya cildinde yanık, leke, kalıcı iz gibi yan etkilerle karşılaşan birçok mağdur kişi mevcut. Bu nedenle uzmanların uyarılarını dikkate alıp mutlaka FDA onaylı cihazlarla lazer epilasyon yaptırmak gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.