Gezi

Çalışmayan Kişi Vize Alabilir mi?

Yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin kimisi çalışmaya bilmektedir. Bu durumda çalışmayan kişi vize alabilir mi? Sorusu kafalarda soru işareti bırakmaktadır. Çalışmayan kişinin vize alıp alamayacağı, bulunmuş olduğu ülkeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Başvuru sırasında vize için başvuru yapan kişinin iş durumu, mali durumu, seyahat amacı ve önceden belirlenmiş olan diğer faktörler incelenir. Bunlara ek olarak, başvuru sırasında yetkili kişi eğer vize için daha fazla bilgi isterse, başvuru yapan kişinin gerekli bilgi ve belgeye yetkili kişiye bildirmesi gerekir. Çoğunlukla çalışmayan kişi eğer maddi açıdan zorluk yaşamıyorsa, vize başvurusu sırasında hiçbir sorun yaşanmaz.  

Genel olarak bakılırsa, vize alamama sorunu kişinin mahkeme veya sicil açısından sorunlu olması hâlinde yaşanmaktadır. Kişi çalışmamasına rağmen, maddi açıdan seyahat edebilecek imkana sahipse ve bu durumu başvuru sırasında gerekli belgeler ile kanıtlayabilir ise, kişinin vize almasına engel olabilecek ekonomik bir durum söz konusu olmaz. Vize için başvuru yapacak olan kişiler, çalışmayan kişi vize alabilir mi? Sorusu yerine, seyahat edecek olduğu ülkenin konsol baslık veya büyükelçiliğinden başvuru için güncel olarak gerekli olan birliği ve belgelere temin etmelidir. Çünkü kişi çalışmıyorsa bile maddi açıdan durumu iyiyse, vizesi onaylanacak ve kişi seyahat edebilme imkanını elde edecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds