Gezi

Lise Mezunu Vize Alabilir mi?

Yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin kimisi lise mezunu vize alabilir mi? Merak etmektedirler. Ülkede lise mezunu kişilerin oldukça fazla olması ve seyahat için yurt dışında gidilecek olan ülkeye gidiş anahtarı olan vize başvurusunda da birçok farklı detay incelendiği için lise mezuniyeti de kimi kişiler tarafından vize almaya engel olarak görülebilmektedir. Fakat bu düşünce tamamen yanlıştır. Türkiye’de yaşamakta olan kişiler, lise mezunu olduğu için vize alamamak gibi bir sorun ile karşılaşmazlar.  

Lise mezunu vize alabilir mi? Sorusunu soran kişilerden, eğitim durumundan önce başvuru sırasında kendi fotoğrafları, başvuru formu, seyahat için sağlık açısından herhangi bir sorunlarının olmadığını belirten sağlık sigortası, seyahat için kimi zaman uçak bileti revizyonu ve gidilecek olan ülkede finansal açıdan herhangi bir sorun yaşanmayacağını gösteren finansal durum belgesi istenmektedir.  

Vize almak isteyen kişiler için lise mezunu olmaları herhangi bir sorun teşkil etmezken, kişinin seyahat etmek istediği ülkenin Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine başvurduğu sırada istenilen belgelerden bazılarını eksik olarak teslim etmesi hâlinde, vize başvurusu reddedilecektir. Bundan dolayı kişinin vize başvurusu sırasında ihtiyaç duyulan belgeleri önceden mutlaka yetkili makamlara sormaları gerekir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.