Biyografi

Can Gox Kimdir?

Can Göksun ya da sahne adı ve bilinen ismiyle Can Gox. Aynı zamanda Haydar Waits diye de popüler olan Türk müzisyen. 1976 senesinde dünyaya gelen Can Gox, kendisi tarafından yaptığı müzik “Anadolu Blues” olarak tanımlanıyor. Öte yandan birçok müzik otoritesi tarafından yapılan yorumlarda da sesinin Cem Karaca’ya benzediği vurgulanıyor. 

Müzik kariyerine başlamadan önce özel bir şirkette yönetici olarak çalışmış fakat daha sonra iş ve müziğin aynı anda devam etmesinin çok zor olduğunu belirterek işinden ayrılmıştır.

Özellikle “Drama Köprüsü Bre Hasan”, “Neredesin Sen” ve “Haydar Haydar” gibi kült şarkıları kendine has çizgisi ve yorumlarıyla yeniden seslendiren Can Gox, bu farklılığı ile şimdiden geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur. 

Şarkılarında ve yorumlarında eski ve yeniyi orijinalliğini bozmadan seslendirebilmesi ve parçalara yeni bir soluk getirmesi ile farklı bir çizgiye sahip. 

Sadece Anadolu’da bilinen şarkılar ve Neşet Ertaş, Cem Karaca ve Müslüm Gürses gibi sanatçıların eserlerinin yanı sıra dünyaca ünlü Tom Waits, Bob Dylan gibi sanatçıların eserlerini de çalıp söylemektedir. 

Doğa İçin Çal” adındaki gönüllülük esasına dayalı müzik projesinin ikinci çalışmasında videoya katılan isimlerden biri olmuştur. 

Can Gox, çeşitli televizyon dizilerinde müzik yapmakta, çeşitli yerlerde de canlı performans sergileyerek ve yurt dışında sahne alarak sanatçılık hayatını devam ettirmektedir. 

Yetenekli şarkıcı genç yaşlarından itibaren İstanbul’da çeşitli gece mekanlarında ve barlarda sahne almaya, müzik yapmaya başladı. Bilgi Üniversitesi’nden kazandığı bursla caz müziği eğitimine devam etti. Caz müziği eğitiminde birçok isimle beraber çalıştı ve bu çalışmalardan kazandığı tecrübelerini sahne performansına yansıtmayı başardı. 

Kaybedenler Kulübü’nün film müziklerini yapan Can Gox için bu proje bir dönüm noktası oldu ve bu tarihten itibaren çıkardığı albümleri ile büyük bir başarı sağladı. 2011 yılında Kaybedenler Kulübü’nün soundtrack albümünde şu şarkılar yer aldı;

• Wrong Side Of The Road”

• “Son Kare (Gülce Duru ile vokal)”

• “Wake”

• “Angel’s Gone”

• “Melancholy Man”

• “My Woman (Gülce Duru ile vokal)” 

Can Gox’ın ilk solo albümü ise “Yalnızım Ben” isimli çalışması olmuştur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi