Canon 100D INFO Ne Demek? Ne İşe Yarıyor?

Canon ekranda bulunan INFO. ne işe yarar? INFO. tuşuna basıldığında ne aktif olur? Canon 100D fotoğraf makineleri hakkında merak ettiğiniz tüm yazıları yayınlamaya devam ediyoruz. Bilindiği üzere Canon 100D dünyada üretilen en küçük DSLR makinesidir. Gerek küçüklüğü ve gerekse işlevleri açısından tercih edilen bir makine olan 100D hakkında yazıyoruz.

INFO. INFO kelimesi İngilizce ‘information’ sözcüğünün kısaltılarak yazılması sonucu oluşan kelimedir. Information ‘bilgi’ demektir. Makinemizin bu tuşuna basarak ‘bilgi’ bölümünün açılması sağlanır. Peki bilgi bölümünde yazan açıklamalar nelerdir?

Fotoğraf çekerken hangi modda olunduğu, örneğin: M, CA, Av.. yazabilir. AF ya da MF de olup olmadığı, efekt bilgileri, İSO, yakın ya da uzak çekim olup olmadığı gösterir. Çekilmiş bir fotoğrafa bakarken bastığımız da ise İNFO. bize çekilen fotoğraf hakkında bilgi verir; fotoğrafın boyutu, tarih ve saati, dosya biçimi, yakınlık ve uzaklığı, değerleri gibi bilgileri bize sunmaktadır. INFO. bizim fotoğraf bilgimiz de pekiştirmeye fotoğraf makinesi sözlüğümüzü anlamamızda bize yardımcı olur.

görselin kaynağı: https://www.amazon.de/Canon-2000D-Spiegelreflexkamera-Objektiv-75-300/dp/B07B39M2MJ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.