Çarpıntı Mide Bulantısı Yapar mı?

Son günlerin en sık karşılaşan rahatsızlığı kalp krizidir. Kalp krizinin nedenleri ve kriz anında ortaya çıkan belirtileri herkesin bilmesi ve öğrenmesi gerekiyor. Kalp krizinin en büyük belirtileri arasında mide bulantısı ve çarpıntının bir arada olmasıdır. Aniden ortaya çıkan mide bulantısı ve çarpıntının yanı sıra nefes darlığı, baş dönmesi şiddetli öksürük, bayılma ve soğuk terleme gibi şikayetleri gören kişilerin çok hızlı bir şekilde en yakın sağlık kuruluşuna gitmeleri hayati önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Diş Teli Zayıflatıyor mu?

Çarpıntı ve Mide Bulantısı Neyi İşaret Eder?

Son günlerin en çok korkulan hastalığı ani gelen kalp krizidir. Kalp rahatsızlığı ne kadar önceden alarm vermeye başlamış olsa pek çok kişi bu uyarıları dikkate almaz ve başka mazeretlere sığınarak başka sebepler bahane ederler. Kalp krizi çok ani olarak hızlı belirtiler ile ortaya çıkar ve çok büyük hayati risk taşır. Kalp krizinin belirtileri arasında olanlardan bir kaçı şunlardır:

  • Soğuk terleme
  • Öksürük
  • Bayılma
  • Baş dönmesi
  • Sırt ağrısı
İlginizi Çekebilir:  Hepatit A Aşısı Ateş Yapar mı?

Bu şikayetlerin yanında aniden ortaya çıkan mide bulantısı ve çarpıntı hisseden kişiler derhal bir hastaneye ulaşmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara