CHP’li Banu Özdemir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir kimdir, nereli ve kaç yaşında, neden gündem oldu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’den söz edeceğiz. 

Banu Özdemir Kimdir? 

  • Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı 

20 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Banu Özdemir, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra akademik çalışmalarına devam etmek için Işık Üniversitesi’ni tercih eden Banu Özdemir, yüksek lisansını da burada tamamladı. 

1997 senesinde Baxter isimli şirkette orta düzey yönetici olarak kariyerine devam eden Banu Özdemir, ayrıca Radyo Kozmos’da Özgür Saatler isimli programı hazırlayıp sunmaya başlamış ve bir süre bu görevine devam etmiştir. 

Daha sonra siyasete atılan Banu Özdemir, çeşitli kademelerde görev almış ve son olarak Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı olarak siyasi kariyerine devam etmektedir. Kendisi son olarak İzmir’de camilerden Çav Bella isimli şarkının çalması olayı ile ilgili olarak gündeme gelmiştir. 

Kitapları 

Kendisinin ayrıca 30 Mumlu Pasta isimli bir de kitabı bulunuyor. Sosyal medya hesaplarından da Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği alanında çalışmalar yaptığını ifade eden Banu Özdemir’in Twitter hesabından yaptığı son paylaşımlar ise büyük tepki topladı. 

Neden Gündem Oldu? Ne Dedi? 

İzmir’de camilerden Çav Bella isimli şarkının çalınması üzerine videoyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Banu Özdemir, bu hareketinin ardından sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Özdemir’in paylaştığı videolardan birini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz;

Sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi olan Banu Özdemir, paylaştığı videoların hiçbirini silmezken Twitter’da kendi ismi Trend Topic (TT) listesinde yer aldı. Pek çok kişi, Banu Özdemir’in paylaşımlarını etik açıdan doğru bulmazken Özdemir hakkında yasal işlem başlatılmasını istedi. Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden ise henüz bir açıklama gelmedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting