Çınar Oskay Kimdir? Kaç Yaşında?

Çınar Oskay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Çınar Oskay”dan söz edeceğiz.

Çınar Oskay Kimdir?

  • Köşe yazarı
  • Gazeteci

31 Mayıs 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Çınar Oskay, lise eğitimini Saint Benoit’da okumuştur. Lisans eğitimini ise Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan American University’de School of International Service bölümünde (Uluslararası İlişkiler) tamamlamıştır.

Gazetecilik hayatına CNN Türk’te başlayan Çınar Oskay, burada dış haberler muhabiri olarak çalışmaya başladı. Daha sonra yazılı basına geçen Oskay, çeşitli dergiler çıkardı. Tempo Dergisi‘nin yayın yönetmenliğini yapan Oskay, daha sonra Milliyet Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev almaya başladı ve burada çalılırken Cadde ekini yayın hayatına soktu. Radikal Gazetesi’nde Hayat ekini kuran Oskay, pazar günlerinde derginin yayın yönetmenliğini üstlendi. Radikal’in kapanmasının ardından Hürriyet’e transfer olan Oskay, burada Yan Yayınlar Yönetmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir. Oskay, aynı zamanda T24’te de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Çınar Oskay, aynı zamanda Türkiye’de yapmış olduğu çalışmalar ve özellikle kitle iletişim teorileri, iletişim sosyolojisi, popüler kültür, estetik, edebiyat, müzik ve sanat felsefesi gibi konularda yaptığı çalışmalar ile bilinen ve 2009 yılında vefat eden Ünsal Oskay’ın oğludur. Çınar Oskay, Kathryn Key ile evlidir.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenen Türk Düşünce Dünyasında Ünsal Oskay’ın Ayak İzleri adlı söyleşide konuşmacı olarak programa katılmıştır. Konuşmada kendisine Tayfun Atay, Hediyetullah Aydeniz, Göksel Aymaz, Besim Dellaloğlu eşlik etmiştir. Söz konusu konuşmada babasının düşüncelerinden, eserlerinden, bilime yaklaşımından ve Türkiye’de iletişim bilimine yapmış olduğu katkılardan söz etmiş ve anılarından yola çıkarak babasının nasıl bir kişilik olduğu hakkında yorumlarda bulunmuştur.

Kitabı

Gezi Parkı Direnişini ve olaylar sırasında yaşanan olayları anlattığı ve pek çok kişi ve gruba yer verdiği ”Haziran” isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Çınar Oskay ile İlgili Aramalar

Google’da Çınar Oskay ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; çınar oskay game of thrones, çınar oskay ın annesi, çınar oskay twitter, çınar oskay eşi, çınar oskay yaşı, çınar oskay ünsal oskay, çınar oskay kimdir nerelidir, çınar oskay yazıları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: