Sağlık

Deniz Suyu Balgama İyi Gelir mi?

Deniz suyunun içerisinde vitaminler, mineral tuzları, asitler ve mikroorganizmalar bulunduğundan ötürü insan sağlığı açısından büyük bir önem taşıyor. Su, her türlü hastalığın tedavisi için şifa kaynağı olarak kullanılsa da bazı rahatsızlıklara iyi gelip gelmediği hala merak konusudur. Özellikle bunlardan bir tanesi olan balgam, halk arasında farklı soru işaretleri yaratabilmektedir. O yüzden bugünkü yazımızda “Deniz Suyu Balgama İyi Gelir mi?” sorusunu yanıtlayarak yardımcı olacağız.

Deniz suyu, cilt hastalıklarından tutun da birçok ruhsal hastalıklara bile uzmanlar tarafından iyi geldiği söylenmektedir. Balgam konusunda ise attırmaya iyi geldiği birebir kanıtlanmıştır. Özellikle içerisinde barındırmış olduğu mineraller balgam attırmaya birebir çözüm önerisi olarak sunulur. Soğuk algınlığı gibi hastalıklara da iyi gelirken aynı zamanda da üst solunum yollarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Balgam konusunda deniz suyunun her şeyin aşırısı zarar niteliğinde olduğundan ötürü içeriğine ve kullanımına dikkat etmekte fayda vardır. Üst solunum yollarında ise, özellikle de astım, sinüzit gibi hastalıklara iyi gelirken yine şiddetli öksürük ve balgam gibi rahatsızlıklara da iyi gelir. Deniz suyu spreyi balgamı attırmada ve balgam oluşumunu engellemede önümüze öncü rol oynayarak çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.