Sağlık

Deniz Suyu Egzamaya İyi Gelir mi?

Egzama, halk dilinde deri (cilt) hastalığı olarak bilinmektedir. Hastalık ölümcül tehlike içermemesine rağmen deri de tahriş meydana getirdiği için görüntü açısından oldukça kötü bir hastalık olarak tanımlanır. Toplumda oldukça yaygın bir şekilde rast gelebileceğimiz egzama hastalığı, bazı belirgin nedenler ile karşımıza çıkar. Özellikle bunların arasında olan etmenlerden nem miktarının az olması, içerisinde kimyasal madde içeren temizlik malzemelerinin teması gibi durumlar egzama hastalığını daha da çok etkiler. Halk arasında egzama yaşayan kişiler deniz suyunun iyi gelip gelmediğini merak edebiliyorlar. Oldukça merak uyandıran bu sorunun cevabını bugünkü yazımızda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Deniz suyu içerisinde olan aminoasitler ve vücut için yararlı mineral depolarıyla içerisinde egzama gibi alerjik hastalıklara karşı yararlıdır. Elbette bu durumda kişiden kişiye göre değişiklik göstereceği için hemen bir etki yaratmasını beklememenizi öneriyoruz. Özellikle bu konuda alterantif yöntemler aramak yerine öncelikle doktor tedavisi almalı, devamında tavsiye üzerine ilaçlar kullanmalısınız.

Üstteki yazımızda belirttiğimiz gibi egzama halk içerisinde sıklıkla görülen bir hastalıktır. Bu nedenle halkımız egzamaya ne iyi gelir tarzında soruların cevabını bulmak istemektedir. Egzamaya iyi gelen bitkiler olarak aloe vera, salatalık, papatya, zerdeçal örnek olarak verilebilir. Bunun dışında bulunduğunuz ortamın nem seviyesine dikkat edilmeli, temizlik yaparken eldiven kullanılmalı ve aşırı soğuk ya da aşırı sıcak suyla duş almadan kaçınılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi