Otomobil

Denizli Oto Ekspertiz

Denizli’de oto ekspertiz hizmeti veren Denizli oto ekspertiz firmamız, sıfır ve 2. el araçların incelenmesinde uzman bir firmadır. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda oto ekspertiz yaptırarak hem 2. el hem de sıfır araçlarınız hakkında en doğru bilgileri elde edebilirsiniz. Firmamızdan alacağınız oto ekspertiz hizmetleri ile aracınız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ülkemizde oto ekspertiz hizmeti veren birçok firma vardır. Bu firmalar arasında en doğru seçimi yapmak için bazı unsurlara dikkat etmelisiniz. Oto ekspertiz firması seçerken bu hizmeti neden almak istediğiniz büyük önem taşımaktadır. Eğer oto ekspertiz raporu almak için firma arayışı içindeyseniz bazı kriterlere göre seçiminizi yapmalısınız. Oto ekspertiz raporu her oto ekspertiz firmasından alınamamaktadır. Bunun için hizmet alacağınız firmanın bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle hizmet alacağınız firma TSE belgeli olmalıdır. Ayrıca firmada oto ekspertiz raporu için uygulanacak olan testler için özel cihazlar bulunmalıdır. Aracınıza kurumsal oto ekspertiz raporu almak için Denizli oto ekspertiz hizmeti veren Experix firmamıza başvurabilirsiniz. Experix firmamız Denizli’de oto ekspertiz ile ilgili tüm hizmetleri sunmakta, kurumsal, garantili ve sigortalı oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz kısaca araç muayenesi anlamına gelmektedir. Aracın detaylı olarak incelenmesi olan oto ekspertiz, günümüzde bu iş için özel olarak üretilen bilgisayarlı cihazlarla yapılmaktadır. Oto ekspertiz bir araç hakkında bize ayrıntılı bilgiler verir. Aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, araçta parça değişimi olup olmadığı, aracın kilometre bilgisi, şanzımanın durumu, frenler, motorun performansı ve aracın elektronik sisteminde bir sorun olup olmadığı oto ekspertiz işlemleri sayesinde öğrenilmektedir. Tüm bu bilgiler 2. el araçların gerçek değerini belirleyerek bir araca değerinden fazla ücret ödemeyi engellemektedir. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda aracınıza oto ekspertiz yaptırabilir, aracınız hakkında tarafsız ve gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertizde Hangi Makineler Kullanılır?

Oto ekspertiz işlemleri bir araç hakkında en doğru bilgileri edinmek için gelişmiş cihaz ve makinelerle uygulanmaktadır. Bu cihaz ve makineler aracınızın bilgisayar sistemine bağlanarak aracınıza çeşitli testler uygulanır. Günümüzde 2. el araçların satışında kullanılan oto ekspertiz raporunu almak için yasal mevzuata göre bazı cihazların kullanılması gerekmektedir. Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda bulunan bu cihazlarla aracınıza oto ekspertiz yaptırabilir, ekspertiz raporunuzu kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Oto ekspertizde kullanılan bu makine ve cihazlar, oto ekspertiz işlemlerinin hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Bu makine ve cihazlarla yapılan oto ekspertiz işlemlerinin sonuçlarında hata oranı neredeyse sıfırdır. Firmamızda oto ekspertiz raporu için kullandığımız başlıca cihazlar şunlardır:

 • Akü Test Cihazı
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Lift
 • Yönetim Paneli
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Dinamometre

Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yapılır?

Denizli oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemleri belirli bir düzene göre yapılır. Firmamızda oto ekspertiz işlemleri her aracın ihtiyacına göre değişse de her araca uygulanan bazı standart test ve kontroller de vardır. Experix firmamızdan oto ekspertiz hizmeti satın aldığınızda önceden belirlenen randevu tarihinde firmamızda hazır olmanız gerekmektedir. Firmamıza aracınızı getirmeden önce aracınızı yıkatmış olarak getirmeniz çok önemlidir. Tozlu ve kirli araçlarda test sonuçları hatalı çıkabilmekte ve bu sebeple kirli araçlara oto ekspertiz uygulanmamaktadır. Bu yüzden randevu saatinizden önce aracınızı yıkatmış olarak getirmeniz zaman kaybetmenizi önleyecektir. Firmamızda oto ekspertiz işlemleri için aracınız test alanına alınır. Daha sonra aracınıza test ve kontroller uygulanır. Bu test ve kontrollerden biri boya kaporta kontrolüdür. Boya kaporta kontrolü hassas mikron cihazı ile yapılır. Bu cihaz kullanılarak aracınızdaki boya kalınlığı ölçülür ve aracınızda sonradan boyanmış bir alan varsa tespit edilir. Aracınızda sonradan boyanmış bir alan tespit edilirse, bu alanın neden boyandığı, aracınızın geçmişte darbe veya hasar alıp almadığı araştırılır. Firmamızda yapılan bir diğer işlem motor mekanik kontroldür. Motor mekanik kontrolünde motor ve mekanik parçalar test edilir. Ayrıca motor hortumlarının sızdırmalık özellikleri de incelenir. Daha sonra aracınıza fren, süspansiyon ve yanal kayma testleri uygulanır. Fren testinde frenler fren cihazına bağlanarak test edilir. Ayrıca fren diskleri, fren  balata ve hortumları detaylı olarak kontrol edilir. Süspansiyon testinde aracın amortisörleri incelenir. Yanal kayma testinde ise aracın 1 km’lik yol sürüşünde sağal veya sola kayma potansiyeli ölçülür. Firmamızda uyguladığımız diğer bir test ise OBD beyin testidir. OBD beyin testinde aracın geçmiş kaza ve hasar bilgilerine ulaşılmaktadır. Ayrıca bu testte aracın elektronik sisteminde bir arıza olup olmadığı da tespit edilmektedir.

Ekspertiz Sonrası Rapor Kaç Günde Çıkar?

Oto ekspertiz raporu halk arasında kurumsal rapor olarak da bilinmektedir. Bu rapor oto ekspertiz işlemlerinin sonuçlarının yer aldığı bir belgedir. Bu belge, bazı 2. el araçların satış işlemlerinde alınması zorunlu olan bir rapordur. Yaşı 8’den küçük ve kilometresi 160 binden düşük olan 2. el araçların satış işlemlerinde bu rapor istenmektedir. Bu araçların satış işlemleri oto ekspertiz raporu olmadan yapılamamaktadır. Ekspertiz sonrası rapor genellikle 1 gün içinde alınabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu süre birkaç gün uzayabilir. Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda oto ekspertiz işlemleri sonunda raporunuz noterden onaylatılarak size teslim edilir. Firmamızdan alacağınız raporun geçerlilik süresi 5 yıldır.

Denizli Oto Ekspertiz Fiyatları

Denizli oto ekspertiz fiyatları firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda ekspertiz işlemleri, paketler halinde kampanyalı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Tüm paketlerimizde standart oto ekspertiz test ve kontrolleri yer almaktadır. Firmamızdan test ve kontrollerimizi ayrı olarak da satın alabilirsiniz.

Experix Oto Ekspertiz Paketleri

Denizli oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda oto ekspertiz paketlerimiz 4 farklı kategoride satışa sunulmuştur. Bunlar; ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elite pakettir. Aracınızın ihtiyacına göre en uygun paketi seçerek firmamızdan uygun fiyatlarla oto ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ekonomik paketimizde temel ekspertiz işlemleri bulunmaktadır. Bu temel ekspertiz işlemleri ile aracınız hakkında temel bilgiler öğrenilmektedir. Ekonomik paketimizin içeriğinde motor mekanik kontroller, boya kaporta kontrolü ve Dyno Test gibi temel işlemler yer almaktadır. Standart paketimizde ise motor mekanik kontroller, boya kaporta kontrolü, araç altı kontrolleri, iç ve dış kontroller, Dyno testi, fren-süspansiyon-yanal kayma testleri, OBD testi yer almaktadır. Profesyonel ve elite paketlerimizde ise bu test ve kontrollerden başka aracınız hakkında daha detaylı bilgi almak için farklı test ve incelemeler bulunmaktadır. Profesyonel paketin içeriğinde ise motor ve mekanik kontroller, boya ve kaporta kontrolü, araç altı kontrolleri, iç ve dış kontroller, Dyno testi, fren-süspansiyon-yanal kayma testleri, OBD testi, airbag kontrolleri ile conta kontrolleri bulunmaktadır. Elite paketimizde ise tüm bu test ve kontrollerin dışında 1 aylık 1000 km garanti sigortası, yol yardım ve 5664 sorgulama hizmeti yer almaktadır. Denizli oto ekspertiz fiyatlarımız ve Experix oto ekspertiz paketlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Kurumsal Oto Ekspertiz

Denizli ilinde hizmet veren Denizli oto ekspertiz firmamız kurumsal bir oto ekspertiz firması olarak hizmet vermektedir. Kurumsal oto ekspertiz hizmetimiz ile Experix firmamızda aracınıza oto ekspertiz işlemlerinizi gelişmiş cihazlarla uzman ekspertizlerimize yaptırabilir, güvenli ve tarafsız oto ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’nin her noktasında bayisi olan, geniş bir iletişim ağına sahip firmamızda oto eskpertiz işlemleri yasal mevzuata uygun olarak yapılır. Firmamızda uyguladığımız tüm işlemlerde şeffaflık, tarafsızlık ve müşteri memnuniyeti ön plandadır. Firmamızdan aldığınız tüm hizmetlerde uzman ekspertizlerimiz size her adımda bilgi vermekte ve işlemleriniz bilgisayarlı cihazlarımızla uygulanmaktadır. Kurumsal oto ekspertiz firmamızdan tarafsız ve güvenilir bir hizmet alabilir, aracınız hakkında en doğru bilgileri öğrenebilirsiniz . Kurumsal oto ekspertiz firmamızdan alacağınız tüm hizmetlerde müşteri destek ekibimizden yardım alabilirsiniz. Otomotiv sektöründe uzman ve deneyimli olan firmamız size işlemler sonrasında da destek sağlayan kurumsal bir firmadır. Oto ekspertiz işlemlerinizden sonra aracınızla ilgili sorunlarda firmamıza başvurarak destek alabilirsiniz. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan kurumsal oto eskpertiz firmamız Experix’e oto ekspertiz ile ilgili tüm konularda danışabilir, istediğiniz hizmeti oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Garantili Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix garantili oto ekspertiz hizmeti de veren kurumsal bir firmadır. Firmamızda tercih edeceğiniz oto ekspertiz paketlerine göre garantili oto ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Garantili oto ekspertiz hizmeti ile oto ekspertiz işlemlerinizi garantili olarak yaptırabilirsiniz. Garantili oto ekspertiz işlemlerinde belirlenen garanti sürelerimiz firmamızdan alacağınız hizmete göre değişmektedir. Garantili oto ekspertiz hizmeti tüm araçlar için gerekli bir hizmet değildir. Ancak çoğu zaman bu hizmeti almanız uzman ekspertizler tarafından önerilen bir hizmettir. Özellikle 2. el araç satışlarında alınması zorunlu bir belge olan oto ekspertiz raporu için yaptırılan işlemlerde aracınıza garantili oto ekspertiz yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Garantili oto ekspertiz hizmeti ile test ve kontroller sırasında uygulanan tüm işlemler garantiye alınmakta, işlemlerin sonuçları da güvence altına alınmaktadır. Denizli oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda garantili oto ekspertiz hizmetimiz ile oto ekspertiz raporunuzu güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Firmamızda aracınıza uyguladığımız tüm işlemlerde uzman ve deneyimli ekspertizlerimiz görev almakta, oto ekspertiz işlemlerimiz bilgisayarlı cihazlarla uygulanmaktadır. Firmamızda uygulanan tüm işlemler güvenilir ve tarafsızdır. Bu yüzden firmamız sizlere garantili oto ekspertiz hizmeti sunarak uyguladığı işlemlerin güvencesini vermektedir. Firmamızdan alacağınız garantili oto ekspertiz hizmetimiz ile oto ekspertiz işlemlerinizde sizlere 1 ay 1000 km garanti sunulmaktadır.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Denizli oto ekspertiz firmamızdan alabileceğiniz hizmetlerden bir diğeri sigortalı oto ekspertiz hizmetidir. Sigortalı oto ekspertiz hizmeti, aracınızı ve aracınızdaki parçaları koruma altına alan, firmamızın sizlere sunduğu bir hizmettir. Sigortalı oto ekspertiz hizmeti ile oto ekspertiz test ve kontrollerden önce aracınız sigortalanmaktadır. Bu sayede test ve kontroller sırasında aracınızda bir sorun meydana geldiğinde tüm zararı sigorta şirketi karşılamaktadır. Experix firmamızda sigortalı oto ekspertiz hizmeti firmamızın elite paketi içerisinde yer almaktadır. Firmamızdan sigortalı oto ekspertiz hizmeti almak için elite paketimizi satın alabilir veya oto ekspertiz işlemlerinizde ayrı olarak da bu hizmeti satın alabilirsiniz. Experix sigortalı oto ekspertiz hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds