Otomobil

Renault Fluence Antipatinaj Devrede Ne Demek?

Daha çok olarak Clio 4 modellerinde yaşanan bu arıza Fluence modellerinde de karşımıza çıkmaktadır. Bu arızanın asıl sebebi antipatinaj yani ASR sisteminin devrede olduğu değil, akünün bitmesi ya da aracın beyninde karışıklık olduğunu belirtmektedir. Bu sizin kafanızı karıştırmasın antipatinaj devrede olması normal bir durum aracın lastiklerinin kaymasını engelleyerek daha nizami bir kalkış yapmasına yardımcı olur. Ancak bu kronik olarak Fluence ve Clio modellerinde beyin arızası olduğunda verilir.

Arızayı çözmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin;

  • Akünün tam olarak dolu olduğundan emin olun,
  • Aracın beynini bir cihaza bağlatmak vasıtasıyla detay arızayı okutun,
  • Sorun çözülmedi ise yorumda detaylı olarak yorumunuzu yazın ustamız cevaplasın.

One thought on “Renault Fluence Antipatinaj Devrede Ne Demek?

  • Kadir Açıkgöz

    İyi Günler,
    Fluence aracımı oto kuaför yaptırdım. Motor yıkattım. Aracı aldım. Sıkıntı yok. Ertesi gün 100km sonra aniden Antipatinaj devrede ve “Motor Hasar Riski” uyarisi geldi. Ustaya gidip cihaza taktırıp resetlettim hataları. Uyarı gitti. 10 dk gittim tekrar ayni hataları verdi. 3. vitesten yukari çıkmıyor. Araba yürürken de park halinde de çalışırken titriyor. Vites geçişleri çok sert. Küt diye vurdu 1-2 defa vites geçişinde.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds