Sağlık

Dideral Kullanırken Spor Yapılır mı?

Genellikle yoğun stres altındaki bireylerin semptomlarını hafifletmesi ya da gidermesi amacıyla kullandıkları dideral alımında spor yapmanın sporcular üzerinde bir sakıncası yoktur. Kişiler dideral kullanırken fiziksel aktivitelerine devam edebilirler. Çarpıntı nedeniyle kullanılan dideralin de spor yapımı üzerinde engel teşkil eden bir etkisi yoktur.

Hekiminizin sizlere önermediği özel bir spor türü olmadığı sürece dideral kullanımı süresince fiziksel aktivitelerinizi kısıtlamanıza gerek yoktur. Gerekli durumlarda sporculara da reçete edilebilen dideralin olası yan etkileri arasında sporunuzu yapmanızı engelleyecek nedenler bilinmemektedir. Beklemediğiniz bir sorunla karşılaştığınız takdirde derhal bir hekime görünmeniz gerekmekte, dideral ile birlikte aldığınız başka ilaçlar varsa onları da hekiminize belirtmeniz önem arz etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds