Biyografi

Dilek Aba Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Birçok alandan merak edilen isimleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün son olarak Rüzgarlı Tepe dizisi ile ekranlarda olan Dilek Aba’yı sizlerle paylaşacağız. Dilek Aba Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

28 Ağustos 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Dilek Aba İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. Bunun ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal-Drama Bölümü’nü tamamlamıştır. Oyunculuk alanından kendini oldukça geliştiren Dilek Aba, California Devlet Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nden de eğitim alarak bu alana dair tecrübelerini genişletmiştir. Birçok tiyatro oyunu ile sahnelere çıkan oyuncu özellikle “Çalıkuşu” tiyatro oyunu ile oldukça sevilmiştir. Bununla birlikte Rüzgarlı Tepe dizisi ile de ekranlara çıkmaktadır.

Kanal 7’de yayın hayatına başlayan Rüzgarlı Tepe dizisinde Songül karakterini canlandıran Dilek Aba, İstanbul Topkapı Üniversite’sinde oyunculuk eğitimleri vermektedir.

“Rüzgarlı Tepe” dizisi, Zeynep ve Halil’in farklı dünyalardan gelen aşkını anlatıyor. Zeynep, görünüşte mükemmel bir hayata sahip zengin bir ailenin kızıdır, ancak savaşçı bir ruha sahiptir. Halil ise acı ve kinle büyümüş, ailesini kaybetmiş bir gençtir. İki karakterin karşılaşması, zorlu kararlar, acılar ve imkansızlıklarla dolu bir aşk hikayesine dönüşür. “Rüzgarlı Tepe,” Kanal 7’de izleyiciyle buluşuyor.

Kaynak

  • tiyatrodunyası.com, Dilek Aba, (Erişim Tarihi: 10 Ocak 2024)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.