Biyografi

Dilek Tora Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Dilek Tora kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Dilek Tora’dan söz edeceğiz.

Dilek Tora Kimdir?

  • Oyuncu.

20 Haziran’da dünyaya gelen Dilek Tora, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Klasik Türk Müziği üzerine eğitim almış; lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde tamamlamıştır. Dilek Tora, oyunculuk eğitimlerini ise 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tamamlamıştır. Dilek Tora, 2012 yılından beri birçok projede oyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak bilinmektedir.

Rol Aldığı Projeler

  • 2022 – Kara Tahta (Berrin) (TV Dizisi)
  • 2021 – İşte Bu Benim Masalım (TV Dizisi)
  • 2020 – Eltilerin Savaşı (Sekreter) (Sinema Filmi)
  • 2014 – Çılgın Dersane Üniversitede (Psikolog) (TV Dizisi)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Dilek Tora, aynı zamanda Kara Tahta adlı dizide Berrin karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Dilek Tora hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Dilek Tora, erişim tarihi: 16 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi