Sağlık

Diş Taşı Baş Ağrısı Yapar mı?

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalıyor musunuz? Dişlerinizin düzenli olarak temizliğini yapmadığınız takdir de çok fazla diş problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle ağız hijyenine önem vermeniz gerekmektedir. Diş taşı başta olmak üzere ağız diş sağlığınızı olumsuz etkileyecek sorunlarla karşılaşmamak adına diş hekiminizin tavsiyelerine uymalısınız. Düzenli olarak diş fırçalamak ağız diş sağlığı için tek başına yeterli olmaz! Ağız diş sağlığının bütün olarak korunması için diş fırçalamak, dengeli ve düzenli beslenmek, şekerli ve asitli içeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Ancak günlük hayatımızda tüm bunlara dikkat etmediğimiz zamanlar olmaktadır. Bununla birlikte diş eti problemleri, diş taşı, diş çürüğü hayatımızın kaçınılmaz parçası haline gelmektedir.

Peki, dişler de oluşan diş taşı baş ağrısı yapar mı? Baş ağrısının pek çok nedeni bulunmakla birlikte diş taşının baş ağrısı yaptığına dair bir bilgiye rastlanmaz. Diş taşı genel olarak ağız ve diş sağlığında olumsuz etkilere neden olmaktadır. Diş eti çekilmesi, diş eti yaraları, diş eti ağrısı gibi olumsuzluklara neden olan diş taşının baş ağrısı yaptığına dair herhangi bir bilgi mevcut değildir. Oluşan diş taşlarının temizliğinin mutlaka diş hekimi kontrolünde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Diş taşı oluşmaması için diş hekiminizin önerilerini yerine getirmeyi unutmayın!  Bunun yanı sıra oluşan diş taşlarınızın temizliği için mutlaka diş hekiminiz ile iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi