Dolven Parasetamol İçerir mi?

Bazı ilaçların içeriği, bazı kişiler için sorun teşkil edebilir. Parasetamol, bu ana maddeler arasında yer alır. Peki, Dolven parasetamol içerir mi? Sorunu cevabını, birlikte arayalım.

Bazı kişilerde yer alan parasetamole karşı alerjik semptomlar, sorun teşkil edebilirler. Ayrıca, karaciğer için de zararlı olan parasetamol, karaciğer rahatsızlığı olan kimseler tarafından kullanılması sakıncalı bir maddedir. Buna rağmen, pek çok ilacın ana maddesi ağrı kesiici etkiye sahip olduğu için parasetamoldür. Peki, Dolven parasetamol içerir mi. Ana etken maddesi parasetamol olan Dolven, her tablette 120 mg parasetamol içerir. Dolayısı ile ilacın doktor tavsiyesi olmadan alınması ve ayrıca reçetesiz satışı doğru değildir.

İlginizi Çekebilir:  Engelli Akülü Tekerlekli Sandalye Alım Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi