Sağlık

Paxera İştahsızlık Yapar mı?

Paxera,SSRI yani serotonin(mutluluk) hormonu düzenleyicisidir. Genellikle yaygın anksiyete, obsesif kompülsif bozukluk, panik atak, depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır. Paxera mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Paxera ile ilgili merak edilen yan etkilerden biri de iştahsızlıktır. Paxera’nın prospektüsünü incelediğimiz zaman yaygın olarak görülen yan etkileri arasında iştah azalmasını görürüz. Paxera iştahsızlığa neden olur. Paxera kullanan kişilerde iştah kaybı görülebilir ve bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir. İştahsızlık yaşayan Paxera kullanıcılarının ilaç kullanımını sonlandırması doğru değildir. Paxera doktor kontrolünde bırakılmalıdır. Bu nedenle iştahsızlık yaşamanız halinde doktorunuza haber vermeniz sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca Paxera kullanan herkesin iştahsızlık yaşaması beklenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds