Dondurma Boğaza İyi Gelir mi?

Ne yazık ki, hayır! Dondurma muhtemelen sizi rahatsız eden şeyi iyileştirmeyecektir – özellikle boğaz ağrınız bakteriyel veya viral bir hastalıktan kaynaklanıyorsa.

Ancak dondurma gibi soğuk ve kremsi yiyecekler ağrınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Yutmanın neden olduğu rahatsızlıktan dolayı diğer yiyecekleri yemekte zorlanıyorsanız, birkaç kaşık dolusu yatıştırıcı donmuş tatlı çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı (ve kaloriyi) sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis Nedir?

Zaten iltihaplı boğazınızı tahriş edebileceğinden, zengin, süper tatlı soslar ve katkı maddeleri içeren dondurmalardan kaçının.

Ayrıca, laktoz intoleransınız veya süt alerjiniz varsa dondurma kesinlikle kötü bir fikirdir. Bunun yerine süt içermeyen bir şerbet veya buzlu şeker deneyin.

İkisinin de faydaları var.

İlginizi Çekebilir:  Gonal F 450 Bel Ağrısı Yapar mı?

Soğuk yiyecekler ve içecekler boğazdaki sinir uçlarının sıcaklığını düşürür, bu da ağrı sinyallerini azaltır. Ayrıca yatıştırıcı bir etki sağlayabilirler.

Bu arada sıcak içecekler iyidir çünkü tükürük salgısını arttırırlar ve boğazı yağlamaya yardımcı olurlar. Genellikle ılık çay ve içeceklere eklenen bal ve limon gibi maddeler başka iyileştirici faydalar sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Yumurta İshal Yapar mı?

Aslında, en sevdiğimiz boğaz ağrısı ilaçlarımızdan biri, ağrınızı doğal olarak yatıştırmak için kaygan karaağaç kabuğu ve meyan kökü gibi bitkisel maddeler içeren Geleneksel İlaçlar Organik çaylardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara