Duact Reçetesiz Alınır mı? Kafa Yapar mı? Kulak Tıkanıklığına İyi Gelir mi?

Alerjik nezle rahatsızlığı olan hastaların en çok rahatsız olduğu konuların başında burun tıkanıklığı geliyor. Kulak tıkanıklığı ise çoğunlukla alerjik durumla alakalı değildir. Duact alerjinin sebep olduğu tıkanıklığı gidermek amacıyla kapsül formunda satışa sunulan bir ilaçtır. İlaç çok masum ve basit bir tedavi için kullanılıyor gibi görünse de 12 yaşından küçük çocuklar ve yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı bulunan hastaların kullanması uygun görülmüyor. Eczaneden sadece beyaz reçete ile temin edebilirsiniz. Aile hekimi de bu ilacı yazabilir.

Duact Kafa Yapar mı?

Uyuklama hali, sersemlik ve halüsinasyon gibi yap etkileri kafa yapma sınıfında görecek olursak Duact bu tür yan etkilere sebep olabilir. Ancak bin kişiden birinde görülecek derecede seyrek bir yan etki olarak izlemlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Nikotinsizlik Uyku Yapar mı?

Duact Kulak Tıkanıklığında Kullanılır mı?

Duact ilacı yalnızca alerjinin sebep olduğu burun tıkanıklığında kullanıldığından, kulak için kullanılması hakkında hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Yalnızca reçete eden doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanınız. Kulak tıkanıklığı rahatsızlığınızın altında yatan başka bir hastalık olabilir. Detaylı tetkik ve tedavi gerektirir.

İlginizi Çekebilir:  Gece Salatalık Yemek Kilo Aldırır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara