Ekonomi

e-Fatura Şematron Kontrollerini Geçemedi Ne Demek?

e Arşiv ve e Fatura sistemlerine yeni geçmiş kullanıcılar hali hazırda fatura kesme konusunda temel aşamalarda bile sıkıntılar yaşarken, şematron kontrol hatası gibi hataları görünce çileden çıkması gayet normal. Ekonomi kategorimizde ziyaretçilerimiz için by hatanın kesin çözümünden sizlere bahsedeceğiz.

Öncelikle kısaca tanımdqn başlayarak hatanın muhtemel sebeplerine hızlı bir bakış atalım. Şematron validasyonu demek e Fatura mükellerinin kestiği her fatura için oluşturduğu, sistem tarafından otomatik olarak karşınıza gelen fatura numarasıdır.

Ünlü muhasebe yazılımı olan Logo programı başta olmak üzere onlarca farklı yazılımda şematron hatalı, stok birini hatası, şematron geçemedi gibi çeşitli hatalar meydana gelse de temelde arızanın sebebi ortaktır.

  • Stok birimiyle verilen ürün çakışmış olabilir,
  • Fatura numarasını manuel olarak girerken hata oluşmuş olabilir,
  • Birinci imzalama aşamasında anlık hata oluşmuş ve tekrar denediğinizde sorun geçebilir.

En önemli bilmeniz gereken şey ise muhasebe yazılım firmasının teknik bir hatası olma olasılığıdır. Firmayı arayarak teknik detaylı destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds