Ekonomi

Banka Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Banka kartı kullanılan kredi notunu etkileyecek bir durum değildir. Banka kartı mevcut bir paranın hesapta almasını sağlayan ya da harcayabilmesin olanak tanıyan birkaç araçtan biridir. Kredi kartı gibi limiti ve puan sistemi yoktur. Bu nedenle Banka Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusuna hayır olarak cevap verebiliriz. 

Kredi puanları genellikle kredi kartı kullanımları ek hesap kullanımları ve kredi çekilmişse bunun ödemelerinden bakılacak şekilde etkilenir. Banka Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler Mi? kısmında doğru bir cevap vermek mümkün değildir. Bunun yanı sıra banka kartları bazı bankaların yapmış olduğu kampanyalar ileride ek hesaba sahip olabilir.

Puanın Yüksek Olması Gerekir

Ek hesaba sahip ise ve bu düzenli olarak kullanılıyorsa bu durumda kredi notunu etkileyebilir. Kredi notunun en olumlu şekilde etkilenmesi kesinlikle kredi kartı kullanımlarının düzenli yapılması ve ödemelerini düzenli gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden Banka Kartı Kullanımı Kredi Notunu Etkiler Mi? sorusuna ek hesap var ise etkiler ek hesap yok ise etkileyemez diyebiliriz. İşlemler şu şekilde yürütülür. 

  • BDDK’nın belirlemiş olduğu limitler doğrultusunda işlemler yapılır. 
  • Kişilerin ihtiyacı doğrultusunda kredi kullanımı ve KMH kullanımı ile düzenli ödeme yapılması, kredi puanını oldukça yükseltecektir.
  • Kredi puanı yüksek olması için banka kartı kullanımına dikkat edilmeli yanlışlıkla KMH hesabı kullanılarak ödeme gecikmesi yaşanmamalı.
  • Limitler doğrultusunda belirlenen KMH hesabı banka kartı ile kullanılabilmekte, ödeme düzenine göre de kredi notu olumlu ya da olumsuz bir şekilde etkilenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi