Biyografi

Ebru Kurt Oruk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Ebru Kurt Oruk kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ebru Kurt Oruk’tan söz edeceğiz.

Ebru Kurt Oruk Kimdir?

  • Muhabir.

Ebru Oruk ya da Ebru Kurt Oruk. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Ebru Kurt Oruk, gazeteci ve muhabir olarak bilinmektedir. Gazete Gazi, TV 8, Demirören Haber Ajansı, NTV, Anka Haber Medya’da çalışan Ebru Kurt Oruk, sonrasında TGRT Haber ve KRT TV’de de 1’er yıl muhabir olarak görev yapmıştır. Ekim 2022’de Habertürk kanalında muhabir olarak görev yapmaya başlayan Ebru Kurt Oruk, Mart 2023 tarihinden beri ise TRT Haber bünyesinde muhabirlik yapmaktadır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Ebru Kurt Oruk, gazetecilik çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Güzel muhabir Ebru Kurt Oruk hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.linkedin.com, Ebru Kurt Oruk, erişim tarihi: 30 Kasım 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.