Teknoloji

Eca Kombi 5 Hatası Çözümü

Eca kombiler son zamanların en çok kullanılan markalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Cihazların tercih edilme konusunda farklı etkenleri bulunsa da sıcaklık konusunda avantajı bulunması oldukça ileri seviyeye taşımaktadır. Bu performanslı Eca Kombilerde her kombi cihazında olduğu gibi bazı sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle en çok karşımıza çıkan Eca Kombi 5 Hatasını bu yazımızda açıklayarak detaylı bir çözüm yöntemi sunacağız.

Eca Kombilerde 5 Hatasının anlamı, yanma odasında alevin oluşmamasını göstermek içindir. Bu hata ile karşılaştıktan sonra ilk yapacağınız şey kesinlikle gaz vanalarının açık olduğundan emin olmak olacaktır. Özellikle bu bölümü birkaç defa kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra çözüm için yapacağınız şey cihazı resetlemekten geçmektedir. Bu gibi durumların donanımsal ya da sistemsel bir sorun olup olmadığını anlamak için cihazı resetleyerek daha net bir ilerleme kaydedebiliriz. Eca Kombilerde cihaz resetleme işlemi için alt kısımda kalan maddeleri takip edebilirsiniz.

  • Kombinin ON/OFF düğmelerini bulunuz.
  • ON/OFF düğmelerinin yanında kalan R yani Reset tuşuna bir defa basarak Resetleme işlemini başlatınız.
  • Birkaç saniye sonra işlem tamamlanarak kombi kendisini sıfırlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi