Teknoloji

Adobe Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü

Adobe uygulamalarını Dünya’nın dört bir yanından insan kullanarak birçok farklı işlem için tercih edebiliyor. Harika bir sistem üzerine kurulu olan bu yapıda bazen hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalardan bir tanesi olan ‘’Adobe Reader Uygulama Başlatma Hatası’’ oldukça karmaşık ve detaylı bir sorundur. Bu yazımızda sorunun neyden kaynaklandığına bakarken nasıl çözüm yolu izlememiz gerektiğinden de bahsedeceğiz.

Adobe Reader Uygulama Başlatma Hatası PDF dosyasını masaüstü üzerinde açtığımız zaman bir uyarı penceresi ile karşılaşarak program direkt olarak kapanmaktadır. Programın kendiliğinden kapanması konusunda farklı şeyler yaşanarak uygulama bunu aktif olmadığı için kabul etmez. O yüzden güncelleme veya onarım ayarlarını değiştirmenizi istemektedir.

Adobe Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü olarak ise yapacağımız işlemler fazlasıyla basittir. İlk olarak yapmamız gereken işlem uygulamayı onarma olacaktır. Bunun için Adobe Acrobat Reader uygulamasını açın ve menü kısmında kalan Yardım düğmesinden Onar seçeneğine tıklayınız. Bu kısım ile birlikte direkt olarak yaşanan hatayı bulabilir, programın gösterdiği adımları izleyebilirsiniz. Eğer ki bu adım işe yaramazsa yapmanız gereken şey uygulamayı güncellemek olacaktır. Bu adım içinse direkt olarak Adobe Acrobat Reader hizmet sayfasına giriş yaparak güncel hizmeti indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.