Biyografi

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay 12 Ağustos 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarlığı yapmaktadır. Ünlü şarkıcının baba tarafı aslen Siirtlidir.1.65 boyunda 57 kilo ağırlığındadır. Ünlü şarkıcı Aslan burcudur. Ece Mumay Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümünden mezun olmuştur. Okula başladıktan sonra üç yıl boyunca kemençe eğitimi almıştır. Ünlü şarkıcı okulun son yılında ise gitar eğitimi alarak okul hayatını sonlandırmıştır. Ünlü şarkıcı İngilizce, Almanca ve İspanyolca olmak üzere 3 farklı dil bilmektedir. Ünlü şarkıcı Youtube kanalında 16 yaşından beri cover yapmaktadır. Ece Mumay Youtube üzerinden paylaştığı şarkılar ile büyük ilgi toplamayı başarmıştır. Böylelikle ünlü olmaya ilk adımı atmıştır. Ünlü şarkıcının Youtube üzerinden yayınladığı şarkılar medyanın da ilgisini çekmiştir. Ünlü şarkıcı böylelikle TRT 1 de ekranlarında yayınlanan sabah programına davet edilmiştir. Sabah programına katılıp canlı şarkılar söylemiştir.

İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibi isimli şarkısına klip çekmiştir. Çektiği klip videosunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak üzerine yoğun ilgi çekmeyi başarmıştır. Ece Mumay bir dönem Youtube kanalı üzerinden tüm ünlü isimlerin şarkılarını söylemiştir. Seslendirmiş olduğu “ Ax Piş Te Yar” adlı şarkı ile tanınmayı başarmıştır.14 Şubat’ta ise İsmail YK ile birlikte “Dokuz Mevsim” adlı şarkı çıkarmıştır.

Ünlü şarkıcının zamanla Youtube’de takipçi sayısı artmıştır. Ece Mumay’ın söylediği “Vazgeç Gönül” isimli Cover 66 milyondan fazla kişi tarafından dinlenmiş ve büyük ilgi toplamıştır.  Tek tek söylediği parçaların ardından 2018 yılında bandrollü albüm çıkartmıştır. Albüm Pasaj Müzik firması tarafından çıkartılmıştır. Ece Mumay çıkartmış olduğu bu ilk albüme “Odamdan” adını vermiştir.

Ece Mumay albümleri 2018 yılında çıkartmış olduğu “Odamdan” albümünde şu şarkılar yer almaktadır:

● Belki Bir Gün

● Gitmem

● Bir Vedayla Bir Ömür

● Eylül

● Vazgeç Gönül

● Çok Geç

● Seni Görünce

● Neden Diye

●  Rüzgâr

● Bu Nasıl Hikâye

Ünlü şarkıcı 2020 yılında ise “Galaksi” şarkısı ile bütün ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Ece Mumay’ın Galaksi şarkısı büyük ilgi görmüş ve Youtube’da en çok dinlenen şarkılar arasında yerini almıştır. Ece Mumay sosyal medya hesapları üzerinden de söylediği şarkılarla ilgiyi üzerine çekmeyi başarmaktadır. Ece Mumay bu yaza damgasını vuracak “Peri” adlı parçasıyla hayranlarının karşısına çıktı. Mumay’ın 4 Haziran da karşımıza çıkan “Peri” adlı şarkısı şimdiden Youtube da 24 milyon izlenme almıştır. Ünlü şarkıcının şarkılarını Youtube üzerinden dinleyebileceğiniz gibi mp3 olarak da indirip dinleyebilirsiniz.

Ece Mumay’ın Single olarak 15 tane şarkısı vardır. Bunlar:

→ Dark İn The Night (2018)

→ Söyle (2019)

→ Uçurtma (2019)

→ Hırka (2019)

→ Ansızın (2020)

→ Senden Sonra (2020)

→ Bir Vedayla Bir Ömür (2020)

→ Sen Diye Diye (2020)

→ Vurulmuşam (2020)

→ Ax Pişte Yar (2020)

→ Galaksi (2020)

→ Sade Kahve (2020)

→ Hengame (2020)

→ Rüyalara Sor (2021)

→ Dokuz Mevsim (2021)

→ Peri ( 2021)

 Sizde Ece Mumay’ın şarkılarını mp3 olarak indirip hemen dinlemeye başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds