Ekrem İmamoğlu’nun İSBAK’a Müdür Olarak Atadığı Bahaddin Yetkin Kimdir? Ne İş Yapıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB’nin yeni yönetim kadrosunu yaptığı tanıtım toplantısında duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSBAK’a genel müdür olarak atanan Bahaddin Yetkin ismi dikkat çekti. Pek, İSBAK’a genel müdür olarak atanan Bahddin Yetkin kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarındna yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Bahaddin Yetkin”den söz edeceğiz.

Bahaddin Yetkin Kimdir?

  • İSBAK A.Ş CEO’su, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Bahaddin Yetkin, 1980 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. 2003 yılında mühendislik fakültesini 3.5 yılda bitiren Yetkin, ‘Yüksek Onur Belgesi” ile mezun olmuştur. Bilgisayar Mühendisi pozisyonunda 7 yıl kamuda olmak üzere 16 yıl meslek deneyimine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Cansın Yılmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Mehmet Bahaddin Yetkin, çalışma hayatı boyunca mesleğinin yanı sıra birçok belediye ve bakanlığa da bilişim konusunda danışmanlık yapmıştır. 2007 senesinde e-Türkiye ödülüne layık görülen Yetkin, 2 dalda Türkiye’nin ‘en iyi e-belediye projesi” ödülünü almıştır.

2011 senesinden itibaren Akıllı Şehir Teknolojileri üzerinde çalışmalarda bulunan önemli şirketlerde üst düzey yönetici konumunda; direktörlük, genel müdürlük, icra kurulu üyeliği ve danışmanlık görevinde bulundu. Genel müdürlük deneyini esnasında yurt içinde 70 şehirde; yurt dışında da 14 ülkede ”Akıllı Şehir Teknolojileri” konusu üzerinde çalışmalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:  360 TV Ataman ile Devri Alem Sunucusu Ataman Erkul Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Görev yaptığı süre boyunca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından sektördeki başarılarından dolayı birçok ödüle layık görüldü. Özel sektördeki görevlerinin yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Danışmanlığı görevinde de bulunmuştur. 3 çocuk babası olan Bahaddin Yetkin, evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Survivor Sena Özdemir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Bahattin Yetkin’in Paylaşımları

Twitter üzerinden paylaştığı ve beğendiği paylaşımlar ile ismi bir anda gündem olan Bahaddin Yetkin, yukarıda Cübbeli Ahmet tarafından paylaşılan bir gönderiye de beğendikleri arasında almıştır.

Ekşi Sözlük’te gündeme gelen bu konu, pek çok yazar tarafından da eleştirildi. Nevşin Mengü’nün Diken’deki köşe yazısında ise Ekrem İmamoğlu’nun atamalarının parti örgütü içerisinde rahatsızlıkla karşılandığı ve İmamoğlu’nun işinin zor olduğu belirtildi.

İlgili Aramalar

Bahaddin yetkin nereli, bahaddin yetkin ne iş yapıyor, bahaddin yetkin aslen nereli,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara