Sağlık

Ella Gecikme Yapar mı?

Ella etken maddesi Ulipristal Asetat olan acil doğum kontrol hapıdır. Ella adet döngünüzün herhangi bir zamanında almanız için uygundur. Ella kullananların aklına takılan konulardan biri de adet gününde gecikme sorunu oluşturmasıdır. Ella’nın yan etkileri incelendiği zaman yaygın olmayan yan etkileri arasında menstrual bozukluklar yer almaktadır. Bunlar arasında periyotlarda uzama, normalden uzun düzensiz olmayan periyotlar bulunur.

Fakat Ella acil doğum hapının adet döneminizi geciktirdiğine dair net bir bilgi yer almamaktadır. Ella acil doğum hapı kullanan kişilerin adet dönemlerinde gecikme sorunu yaşamalarının altında farklı bir neden bulunuyor olabilir. Ella acil doğum kontrol hapını kullandıktan sonra yaşadığınız gecikme sorununun nedeni iyice araştırılmalıdır. Gecikme yaşandığı takdirde paniğe kapılmaya gerek yoktur. Bu dönem çok uzun sürdüğü takdirde bir kadın doğum uzmanına görünmeniz faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi