Necati Şaşmaz’ın Amcası Mehmet Tahir Şaşmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Necati Şaşmaz’ın amcası olan Mehmet Tahir Şaşmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerle kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Necati Şaşmaz’ın amcası olan Mehmet Tahir Şaşmaz’dan söz edeceğiz.

Mehmet Tahir Şaşmaz Kimdir?

1945 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Mehmet Tahir Şaşmaz, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunudur. Bölümden mezun olduktan sonra Ortaokullarda Din Bilgisi Öğretmenliği yapan Şaşmaz daha sonra Elazığ Milli Eğitim Müdür Muavinliği görevinde bulunmuştur.

Ailesinin Elazığ’da tanınmış ve köklü bir aile olmasından dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi 16. ve 18. dönem Elazığ milletvekili olmuştur. 1977 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 1987 senesinde ise Doğru Yol Partisi’nden (DYP) iki dönem milletvekilliği yapmıştır.

Mehmet Tahir Şaşmaz’ın Ailesi

Mehmet Tahir Şaşmaz’ın babası Tayyar Efendi olarak da bilinen Elazığ’ın önde gelen kanaat önderleri arasındaki Tayyar Şaşmaz’dır. Tayyar Şaşmaz, bir dönem dericilik yaptıktan sonra dini eğitimler almış ve daha sonra da kendi dergahını kurmuştur. Kadiri şeyhi olan Tayyar Şaşmaz, Elazığ’ın önde gelen ailelerinden olan Mücazoğulları’nın bir üyesiydi.

Tayyar Şaşmaz’ın daha sonra Abdülkadir ve Mehmet Tahir isminde iki erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Abdülkadir Şaşmaz da kardeşi gibi İstanbul’da İslami İlimler okumuştur.

Raci Şaşmaz, Hilmi Zübeyr Şaşmaz ve Necati Şaşmaz ise Abdülkadir Şaşmaz’ın oğludur. Mehmet Tahir Şaşmaz, Raci, Hilmi ve Necati Şaşmaz’ın amcasıdır.

Bir dönem Türkiye’de yayınladığı günden itibaren Reyting rekorları kıran Kurtlar Vadisi dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, zaman zaman ailesi ile gündeme gelmiştir. Veysi Ateş’in sunduğu bir programda Necati Şaşmaz, ailesinden de söz etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber