Sağlık

Ella Ne Zaman İçilir?

Daha önce tozlumikrofon.com internet sitemize eklediğimiz sağlık makalelerinde ilaçların ne zaman içilebileceği hakkında bilgiler vermiştik. Şimdi ise Ella ilacından bahsedeceğiz. Aktif birçok doğum kontrol yöntemi olmakla birlikte Ella yalnızca gerekli durumlarda ve bir tıp profesyonelinin uygun gördüğü zamanda kullanmanız şarttır. Yapılan araştırmalar sonucunda bu ilacın gereksiz ve sürekli kullanımının saat fark etmeksizin regl döngünüzü bozabileceği görülmüştür.

Gelelim hızlıca başlıkta yer alan sorumuzun cevabına. Ella günün herhangi bir saatinde içilebilmektedir. Bu konuda bir sıkıntı yaşama ihtimaliniz düşüktür. Ancak ilk paragrafta belirttiğimiz gibi size en uygun tavsiyeyi uzman hekiminiz ya da eczacınız verecektir. Prospektüs üzerinden edindiğimiz bilgilere bakılırsa, ilacın yemekten önce, birlikte ya da sonra kullanılması hakkında bilgi verilmemiştir.

Özetleyelim. Bu ilaç denetim altında ve dikkatli içilmelidir. Ancak sabah mı akşam mı içilir? Sorusu için belirli bir zaman bulunmamaktadır. Ella hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, sitemizin arama kutucuğunu hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.