Biyografi

Emel Dede Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu? Hangi Dizilerde Oynadı?

Emel Dede kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi eşi var mı, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Emel Dede’den söz edeceğiz.

Emel Dede Kimdir?

  • Oyuncu.

5 Eylül 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Emel Dede, ilkokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış, lisans eğitimini ise Psikoloji Bölümü’nde bitirmiştir. Mezun olduktan sonra, oyunculuk üzerine kariyer yapmayı isteyen Emel Dede, bu çerçevede 35 Buçuk Sanat Evi’nde temel oyunculuk eğitimi almıştır.

2005 ile 2008 yılları arasında yayınlanan Bıçak Sırtı ve Küçük Kadınlar adlı dizilerde ilk kez kamera karşısına geçen Emel Dede, daha sonra 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide rol almış ve büyük beğeni toplamıştır. Başarılı oyuncu Emel Dede, ardından da Aşkın Bedeli, Alın Yazım, Emanet, Seddülbahir 32 Saat, Sevda Kuşun Kanadında, Çukur, İsimsizler ve Kuzgun gibi çeşitli dizilerde görev almıştır.

Çukur dizisinde Aylin rolünde oynayan Emel Dede, Kuzgun adlı dizide de Meryem’in gençliğini canlandırmıştır. Dede, son olarak Kuruluş Osman adlı dizide Gonca rolünü canlandırmaktadır. Başarılı oyuncu Emel Dede, aynı zamanda Psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Emel Dede 1.70 cm boyundadır ve 52 kilodur.

Hangi Dizilerde Oynadı?

2020 – Kuruluş Osman
2017 – İsimsizler
2016 – Sevda Kuşun Kanadında
2016 – Seddülbahir 32 Saat
2010 – Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Instagram üzerinde de aktif olarak paylaşımlarda bulunan Emel Dede’nin bu platform üzerinde 170 binden fazla takipçisi vardır. Emel Dede’nin sevgilisi ve eşi yoktur, bekardır. Güzel oyuncu Emel Dede hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Emel Dede ile İlgili Aramalar

Google’da Emel Dede ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Emel Dede evli mı Emel Dede Nereli Emel Dede aslen nereli Emel Dede kaç yaşında Emel Dede yaş Emel Dede Sevgilisi Emel Dede eşi Emel Dede Boyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds