Emine Bulut’un Katili Fedai Baran Kimdir? Ne İş Yapıyor? Tutuklandı mı?

Türkiye’nin gündemini sarsan Emine Bulut cinayetinde failin Fedai Baran olduğu öğrenildi. Eski eşi ile Kırıkkale’de bir restoranda tartışan Fedai Baran, yanında getirdiği ekmek bıçağı ile eski eşini defalarca bıçakladı. Olay, Emine Bulut’un 10 yaşındaki kızının gözleri önünde gerekleşti. 

18 Ağustos günü Kırıkkale’de Menderes Caddesi üzerinde yer alan bir restoranda eski eşi Fedai Baran ile bir araya gelen Emine Bulut, 10 yaşındaki kızının gözleri önünde bıçak darbelerine uğradı. Kanlar içinde kalan Emine Bulut, Kırıkkale Yüksek İhtisas Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Vücudu kanlar içinde kalan Emine Bulut’un “ölmek istemiyorum” feryadı ise yürekleri dağladı. Kızının ise “anne ne olur ölme” sözleri karşısında kelimeler kifayetsiz kaldı. Cani eş, kızının gözleri önünde eşini defalarca bıçakladıktan sonra taksiyle olay yerinden uzaklaştı. 

Tüm Türkiye’yi yasa boğan olayda detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Emine Bulut’tan 4 yıl önce ayrılan Fedai Baran, cinayet sonrasında polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. İfadesinde cinayeti işleme nedeni de şöyle ifade etti: 

“Eski eşim ve çocuğumla lokantada bir araya geldik. Önce konuştuk. Ardından tekrar başka biri ile evlenip evlenmeyeceğini, böyle bir şey duyduğumu söyledim. Kendisi de bana evleneceğini beyan etti. Ardından çocuğumun velayet konusunu konuştuk. Ancak kendisi bana çocuğumun yanında hakaret etti, küfür etti. Ben de sinirlenerek sürekli yanımda gezdirdiğim bıçakla, önce karın kısmına vurdum. Ardından benim boğazıma sarılarak bağırmaya başladı, ben de vücudunun değişik bölgelerine bıçak vurup, lokantanın önünde bulunan taksiye binerek kaçtım. Burada polis ekipleri yakaladı.”

Katilin Akademisyen Kuzeni 

Fedai Bulut’un kuzeni olduğunu söyleyen sosyal medyadaki bir açıklamada maktul Emine Bulut’a ilişkin çirkin sözlere yer verilmişti. Sahte bir isimle twit atan bu şahsın daha sonra Kırıkkale Üniversitesi’nde akademisyen olduğu ortaya çıktı. Emine Bulut’un cinayette kusurlu olduğunu belirten şahsın isminin Mahi Balcı olduğu öğrenildi. 

Tüm Türkiye Yasa Boğuldu

Emine Bulut cinayetinin ardından başta sosyal medya olmak üzere pek çok platformlardan olayla ilgili tepkiler dile getirildi. Pek çok ünlü isim konuyla ilgili olarak görüşlerini bildirirken kadın cinayetlerine nefret kustu. 2019 yılındaki 222. kadın cinayeti olan Emine Bulut hakkında sosyal medyada 1 milyondan fazla twit atıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: