Emine Bulut’a Hakaretler Eden Katil Fedai Varan’ın Kuzeni Akademisyen Mahi Balcı Kimdir?

Mahi Balcı kimdir, Emine Bulut cinayeti ile ne ilişkisi var? Kırıkkale’deki kan donduran cinayetin ardından sosyal medyada Emine Bulut hashtagine atılan twitler dikkat çekerken bu isimler arasında yer alan Mahi Balcı’nın katil ile ilişkisi de merak konusu oldu. 

Mahi Balcı, attığı bir twite, Emine Bulut hakkında “teyzemin oğlunu paramparça etmiş o…pudur” ifadesine yer vermiş ve katil Fedai Baran’ın teyzesinin oğlu olduğunu belirtmişti. 

Fake bir isimle atılan bu twitin ardından gerçek kimliği merak edilen şahıs, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından ifşa edildi. Buna göre twiti atan söz konusu şahıs, katil Fedai Baran’ın Kırıkkale Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan kuzeni Mahi Balcı’ydı. 

Sosyal medyada geniş yankı uyandıran Emine Bulut cinayetinin ardından atılan söz konusu twitin bir akademisyen tarafından yazılması da yine büyük tepki çekti. Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme taşınan Mahi Balcı ismi hakkında çeşitli iddialar da ortaya atıldı. 

Fedai Baran’ın çocuklarının gözü önünde boğazından bıçaklayarak hunharca katlettiği eşi Emine Bulut’un şokunu üzerinden atamayan Türkiye, bu skandalı meşru hale getirmeye çalışan Mahi Balcı’nın skandalıyla sarsıldı. 

Şahsın sosyal medyada daha önceki twitlerinde de Kırıkkale Üniversitesi’nde çalıştığı ve adının da Mahi Balcı olduğu belirtilmişti. Kırıkkale Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde de şahsın aynı fotoğrafları kullandığı görülüyor. 

Mahi Balcı’nın kan donduran cinayetin ardından attığı ve cinayeti aratmayan nitelikteki twitleri, başta Twitter olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında da gündeme taşındı. Sosyal medyada pek çok kullanıcı, Mahi Balcı’yı CİMER’e şikayet ettiklerini belirtirken Twitter’da da Mahi Balcı adına hashtag açıldı. Konuyla ilgili olarak henüz resmi bir soruşturma başlatılmazken sosyal medya kullanıcıları konunun takipçisi olacaklarını belirttiler. 

Emine Bulut cinayeti ve Mahi Balcı hakkında ilerleyen saatlerde bir gelişme olması durumunda gelişmeleri buradan sizlerle paylaşacağız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir