Müzik

En Damar Sözler Örnekleri

Sözler, kullanıldığı ortam ve zamana bağlı olarak birçok anlam taşıyabilmektedir. Gün içerisinde karşılaştığımız ve konuşma fırsatı bulduğumuz kişilere karşı onlarca farklı söz kullanırız ve bu sözler başka zaman ve yerde kullanıldığında farklı anlamlara gelebilir. Kullanıldığı yere göre çok farklı anlamlar taşıyabilen sözlere en güzel örnekler ise damar sözlerdir. Bazen karşımızdaki kişiye olan sevgimizi dile getirmek için kullandığımız bu sözler bazense söylenen kişiyi yaralamak için kullanılabilir.

Yakın zamanda tartıştığımız bir arkadaşımızı ne kadar çok sevdiğimizi, bu tartışmanın canımızı ne kadar çok yaktığını anlatmak için de damar sözlerden yararlanabiliriz. Sosyal medya hesaplarımız ya da Whatsapp profilimizin durum bölümünde paylaşacağımız bir söz isim vermeden paylaşsak dahi o kişi paylaştığınız sözü gördüğünde alması gereken mesajı alacaktır.

Derin Yara Bırakan Damar Sözler

İçimizde biriktirmiş olduğumuz duyguları dışarı vururken her insan kendine has yöntemlere başvurur. Bazılarımız çıkıp temiz havada bir yürüyüş yaparak duygularını boşaltırken bazılarımız ise bu duygularımızı paylaşacağımız sözler ile içimizden atmayı tercih ederiz. Sizlerle paylaşacağımız bazı damar sözler ve bu sözlere yüklemiş olduğumuz anlamlar umuyoruz ki hoşunuza gidecektir. Elbette her sözün altında yatan anlam kişiden kişiye farklılık göstereceği için bizim yüklemiş olduğumuz anlamın dışına çıkarak siz bu sözlere farklı anlamlar yükleyerek de paylaşabilirsiniz.

“Artık herhangi bir hayale kucak açamayacak kadar yorgunum.”

Değer verdiğimiz ve birlikte güzel hayaller kurduğumuz bir kişinin bizi yarı yolda bırakması ve bu durum karşısında yaşamış olduğumuz duygusal çöküntünün bizi ne kadar yorduğunu dile getirmek ve yakın gelecekte yeni bir hayale tutunacak güce sahip olmadığımızı dile getirmek için bu etkileyici ve oldukça derinden damar sözünü paylaşabiliriz.

“Ağaçtan meyve bekliyorsan dalını, insandan sevgi bekliyorsan güvenini kırma.”

Fazlasıyla güvendiğiniz bir kişinin arkanızdan iş çevirdiğini ya da herhangi bir olay sonucunda güveninizi kırması durumunda paylaşabileceğiniz bu söz; karşınızdaki kişiye ne kadar çok değer verdiğinizi fakat bu kişinin değerinizi bir hiç uğruna yerle bir ettiğini dile getirmek için paylaşılabilir. Eğer sizde Whatsapp durumları başta olmak üzere Twitter ve Facebook gibi platformlarda paylaşmak için damar sözler arıyorsanız yüzlerce örneğe yer verdiğimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Damar söz örnekleri

 

Bir insanın hayatını mahvederek değil kendi hayatınızı yaşayarak intikam alabilirsiniz.

Erkeklik elinin sert olması değil, yüreğinin mert olmasıdır.

Suda var da bende kaldırma kuvveti yok, gözümden düştün mü bittin demektir.

Hayatıma anlam katan ne onlar, ne de sizsiniz. Bilakis hepiniz, birer kara izsiniz.

Ben layık olanları kutlarım, hak edenleri de şutlarım.

Sen bana İstanbul gecelerindeki ay ışığı kadar parlak olsan ne yazar, ben sana Ankara’nın ayazıyım.

Sana seni anlatsaydım, “hadi be kim bu âdi?” diye sorardın.

Bazen iyi niyetimden kaybettiğim olsa da, senin gibi karaktersizlikten her gün kaybetmiyorum hiç değilse.

Yazdıklarımın ucu sürekli sana değiyorsa, çevremde dört dönüyorsun demek ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds