Biyografi

Erden Timur’un Boyu Kaç? Boy Kilosu Ne?

Erden Timur, futbol dünyasında son zamanların kuşkusuz en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Sosyal medyada icraatları ve söylemleri ile gündem olsa sa zaman zaman fiziksel özellikleriyle de gündeme gelebiliyor. Bu çerçevede Erden Timur’un en fazla merak edilen özelliklerden biri de boyudur. peki gerçekten de Erden Timur’un boyu kaç?

Erden Timur’un Boyu?

  • 1.7 m boyunda olduğu tahmin edilmektedir.

Çeşitli internet sitelerinde yer alan bilgilere göre Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur’un boyu 1 metre 70 santimdir. Ancak bu bilginin doğruluğu kesin değildir. Sosyal medyada servis edilen bazı fotoğraflarda poz ve açı yanıltıcı olabilir. Bu maksatla Erden Timur’un boyu olduğundan daha küçük ya da daha büyük görünebilir. Ancak aşağıda yer alan fotoğrafta da görülebileceği üzere sosyal medyadaki 1.50 – 1.55 ifadeleri de gerçeği yansıtmıyor. Mauro Icardi, 1.81 m boyundayken Okan Buruk 1.69 m boyundadır. Bu çerçevede Erden Timur’un boyu da 1.7 civarındadır.

Erden Timur'dan Mauro Icardi açıklaması!

Ancak Erden Timur’un boyu hakkındaki tartışamalar ve alayların da son derece gereksiz olduğunu hatırlatalım. Futbolun güzelliklerinden ve birleştiriciliğinden faydalanmak yerine simgeler ve kişiler üzerinden taraftarların etik değerlerin dışına çıkması ne yazık ki kabul edilebilir bir durum değil. Üstelik bu literatürde de ”body*-shaming” olarak geçmekte ve psikolojik bir şiddet türü olarak değerlendirilmektedir.

kaynakça:

  • maksatbilgi.com, Erden Timur, erişim tarihi: 18 Ağustos 2023
  • herdembilgiler.com, Erden Timur, erişim tarihi: 18 Ağustos 2023
  • cumhuriyet.com.tr, Erden Timur’dan Mauro Icardi açıklaması!, erişim tarihi: 18 Ağustos 2023 (görsel kaynak)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.