Sağlık

Fairy Vegan mı?

Fairy, Procter & Gamble isimli şirkete ait bir bulaşık temizleyici markasıdır. Marka oldukça köklü bir geçmişe sahip olarak 1950 yılında üretilmeye başlanmış ve kullanım olarak fazlasıyla popülerdir. Ürünlerinin üretimi konusunda her detaya dikkat etmeye çalışan marka, genel olarak kullanıcılarının sağlığını da düşünüyor. Özellikle doğal içerikli olan bu ürün, bulaşık konusunda beklenmedik faydalar sağlayabiliyor.

Fairy, fazla kullanıcıya sahip olduğu için sağılığı etkileme konusunda da bazı soruların ortaya konmasına neden olabiliyor. Bu sorulardan olan ‘’Fairy Vegan mı?’’ çokça merak edilen sorulardan bir tanesidir. O yüzden bu yazımızda konuya net olarak değineceğiz.

Ünlü bulaşık temizleyici markası Fairy, vegan dostu değildir. Marka bu konuyu net olarak onaylamasa ve açıklamalarıyla reddetmiş olsa bile içerisinde yer alan bazı maddeler veganlığı reddettiğini kanıtlayabiliyor. Bu konu hakkında yapılan araştırmalar ve farklı soruşturmalar da bulunmaktadır. Özellikle detaylandırılan çalışmalarda Fairy’nin vegan olmadığı kesinleştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.